Warszawa. 1 sierpnia zabiją dzwony. Uhonorowanie rocznicy godziny “W”

W tym roku obchodzimy 77 rocznicę godziny “W”. Z tej okazji zabiją kościelne dzwony, a także zostaną uruchomione syreny alarmowe. Wydarzeń możemy spodziewać sie o godzinie 17 w całej Warszawie.
 

Obchody rocznicy Powstania Warszawskiego

 
W tym roku obchodzimy 77 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Z tej okazji 1 sierpnia o godzinie 17 zabiją dzwony kościołów stołecznych oraz zawyją syreny. Ukoronowanie wydarzenia dzwonami zawdzięczamy decyzji kardynała Kazimierza Nycza oraz biskupa Romualda Kamińskiego.
 
Dzwony będą rozbrzmiewać we wszystkich kościołach podlegających Diecezji Warszawskiej. Zabrzmią też miejskie syreny. W ten sposób warszawa uczci pamięć powstania i poległych w nim mieszkańców.
 

Czego jeszcze możemy się spodziewać?

 
Z tej okazji odbędą sie także inne wydarzenia. Jednym z nich będzie konkurs fotograficzny zatytułowany “Pamięć “W” Kadrze”. Na terenie całej warszawy będzie również odbywać się akcja społeczna „Wolność łączy”, podczas której będą promowane miejsca związane z Powstaniem i pamięciom osób, które zginęły w jego wyniku.
 
Tego szczególnego dnia odbędzie się również muzyczne wydarzenie pod hasłem „Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki”. Odbędzie sie tez premiera sztuki „Nazywam się Tamara Biakow i jestem legendą” opowiadającej o wybitnej śpiewaczce żydowskiego pochodzenia. Poznamy wynikające z tego faktu nieprzyjemności i cierpienie, jakie spotkały artystkę.
 
Obchody będą obchodzone hucznie w całej Warszawie. Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich Warszawiaków oraz przejezdnych. Niech pamięć po bohaterach powstania będzie zawsze w naszej pamięci.