Wakacje w Łazienkach Królewskich

Łazienki Królewskie to miejsce szczególne. Posiada długą historię i niepowtarzalny urok, szczególnie latem. Jeżeli nie masz planów na letnie dni, koniecznie wstąp do Łazienek, gdzie dzieje się naprawdę sporo. Różnorodne wydarzenia zachwycą zarówno dzieci, jak i dorosłych.
 

Zajęcia dla malucha

 
Na najmłodszych w Łazienkach czaka moc atrakcji. Specjalnie z myślą o nich zaplanowano wiele warsztatów, opartych o zabawę, śpiew i taniec. Będą lekcje przyrodnicze, wykonywanie rzeźb, eksperymenty naukowe, lekcje, animacje oraz sztuczki magiczne.
 
Rodziny z maluchami mogą też wziąć udział w spacerach edukacyjnych, a także zorganizowanych piknikach tematycznych. Podczas wydarzeń będzie można wykonać samodzielnie kwietniki, a także dowiedzieć się wiele o historii miejsca oraz otaczającej przyrodzie. Z pewnością nie będzie nudno!
 

Warsztaty dla dorosłych

 
Dorośli odwiedzający Łazienki Królewskie na pewno się nie zawiodą. Będą mogli uczestniczyć w zajęciach relaksacyjnych, bartniczych oraz soligraficznych. To zdecydowanie ciekawe alternatywy spędzania wolnego czasu. Oczywiście dorośli mogą również brać udział w spacerach rodzinnych, piknikach oraz grach terenowych i wielu pokazach filmowych.
 
Bardzo przyjemną dla dorosłych atrakcją jest też trwający do 25 lipca Festiwal Strefa Ciszy, podczas którego odbędzie się ponad 100 koncertów. Ostatni weekend Festiwalu zapowiada się także bardzo ciekawie. Odbędzie się na Scenie Czerwonej przy Trou Madame, Scenie Purpurowej przy Świątyni Sybilli, Scenie Pomarańczowej przy Wodozbiorze i Scenie Żółtej przy Starej Kordegardzie. Podczas weekendu posłuchamy tam zarówno muzyki klasycznej, jak i bardziej współczesnej. Nie zabraknie jazzu i muzyki z całego świata.
 
Wstęp na większość wydarzeń jest wolny, jednak udział w niektórych warsztatach jest odpłatny. Więcej szczegółów i harmonogramy wydarzeń znajdą Państwo na stronie internetowej Łazienek https://www.lazienki-krolewskie.pl