W wyniku sąsiedzkiej awantury pod Warszawą, 28-latek zniszczył mienie na wartość ponad 30 tys. zł

Pod Warszawą doszło do niespodziewanego zwrotu akcji podczas kłótni między sąsiadami. Funkcjonariusze policji z Otwocka interweniowali w sprawie 28-letniego mężczyzny, który w trakcie gorącej dyskusji z sąsiadem, przejawiając silne emocje, doprowadził do zniszczenia jego własności – samochodu, laptopa oraz telefonu komórkowego.

Śledczy oszacowali straty poszkodowanego na sumę przekraczającą 30 tysięcy złotych. Skutki agresywnego zachowania mężczyzny mogą teraz wiązać się dla niego z konsekwencjami prawnymi, a konkretnie z karą do pięciu lat pozbawienia wolności.

Zgłoszenie o awanturze sąsiedzkiej wpłynęło do otwockich patrolowców. Kiedy dotarli oni na miejsce zdarzenia, dowiedzieli się, że w czasie burzliwej wymiany zdań, jeden z uczestników sporu dał upust swoim emocjom poprzez dewastację mienia drugiego.

Sprawca awantury, 28-letni mieszkaniec Józefowa, został natychmiast aresztowany przez policjantów. Mężczyzna wykazywał się podwyższonym stanem pobudzenia oraz agresją i odmówił złożenia jakiejkolwiek formy wyjaśnień – informuje sierżant sztabowy Patryk Domarecki, reprezentujący Komendę Powiatową Policji w Otwocku.