W niedzielę 4 czerwca w stolicy odbędzie się marsz. Zapowiadane utrudnienia

W niedzielę 4 czerwca ulicami Warszawy przejdzie marsz demokratyczny zorganizowany przez Donalda Tuska i partię PO. Zgromadzenie może przyciągnąć wielu zainteresowanych, dlatego należy spodziewać się tego dnia utrudnień na drogach. Marsz rozpocznie się na Placu Trzech Krzyży o godzinie 12:00.

Marsz 4 czerwca może przyciągnąć wielu uczestników

Marsz zorganizowany przez PO może przyciągnąć wielu uczestników. Swoją obecność zapowiedziały już liczne organizacje pozarządowe, osoby z opozycyjnych partii politycznych, przedstawiciele samorządów i ludzie kultury. Oszacowano, że w marszu weźmie udział około 50 tysięcy osób. Nie wiadomo, ilu mieszkańców Polski zdecyduje się pojawić w niedzielę w Warszawie, by wesprzeć zgromadzenie. Jaki jest cel marszu? Jak podają organizatorzy, to możliwość wyrażenia poparcia dla demokratycznej Polski. Marsz odbędzie się 4 czerwca, czyli w rocznicę pierwszych demokratycznych wyborów w powojennej Polsce.

Marsz rozpocznie się na Placu Trzech Krzyży i zakończy na Placu Zamkowym. Na 4 czerwca zarejestrowano dodatkowo 30 mniejszych zgromadzeń, a niektóre mogą konkurować z głównym wydarzeniem. Należy spodziewać się dużych utrudnień na warszawskich drogach.