Trawka i koleżanka w bagażniku, czyli zaskakujący wynik kontroli drogowej

W niektórych sytuacjach przydają się nerwy ze stali. Tych niestety nie miał 19-latek, którego w Wyszkowie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej. Nerwowe zachowanie kierowcy wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy i zaowocowało przeszukanie pojazdu. Jaki był jego wynik?

Weekendowa kontrola drogowa

O wynikach kontroli drogowej, do której w miniony weekend doszło na terenie Wyszkowa, opowiedział rzecznik tamtejszego komisariatu policji, komisarz Damian Wroczyński. W nocy z piątku na sobotę patrolujących ulicę Strażacką funkcjonariuszy zwrócił uwagę pojazd marki Peugeot. Samochodem, którym podróżowało pięciu mężczyzn, kierował 19-latek, którego nerwowe zachowanie natychmiast wzbudziło podejrzenia policjantów. W odpowiedzi na widoczne zdenerwowanie młodego mężczyzny, funkcjonariusze przystąpili do przeszukania pojazdu.

Nielegalna pasażerka

Jak informował komisarz Wroczyński, w trakcie przeszukania rzeczy osobistych kierującego pojazdem, odkryto woreczek foliowy. Z ustaleń wynikało, iż znajdujący się w nim susz roślinny to popularny narkotyk znany jako marihuana. Znalezisko to zagwarantowało 19-latkowi udział w badaniach krwi. Ich celem było ustalenie, czy podczas jazdy kierowca był pod wpływem środków odurzających. Jednak marihuana nie była największym odkryciem w trakcie tej kontroli. Po otwarciu bagażnika bowiem policjanci odkryli podróżującego pojazdem kolejnego, a więc nieprzepisowego pasażera. Była to 17-letnia koleżanka kierowcy.

Mężczyznę zatrzymano i skierowano do policyjnej celi. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat trzech. Do sądu ma również trafić wniosek, domagający się ukarania 19-latka za nieprzepisowy transport, zarówno pod względem ilościowym, jak i sposobem podróżowania nadprogramowego pasażera.