Testy w końcu zakończone pomyślnie – tunelem POW pojedziemy jeszcze przed końcem roku

W piątek 03 grudnia wydarzyło się to, na co wielu czekało z niecierpliwością. Strażacy, którzy przeprowadzali ponowne testy w tunelu na Ursynowie, wystawili pozytywną opinię na temat obiektu. Jak zapewnia Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, tym odcinkiem trasy S2 pojedziemy przed końcem tego roku.

Przez warszawian wyczekany..

Jak widać, nie tylko świąt będą w tym roku wyglądać mieszkańcy stolicy. Pozytywny wynik testów w tunelu POW to zielone światło dla dalszych działań. Z informacji udzielonych przez bryg, Karola Kierzkowskiego z państwowej Straży Pożarnej, obiekt spełnia normy bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

O kolejnych działaniach w kierunku udostępnienia kierowcom tego odcinka trasy S2 informowała rzecznika warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Małgorzata Tarnowska. Po tym, jak pozytywna opinia trafia do rąk wykonawców, jest ona przekazywana do Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Odbiory zakończono w piątek. Złożenie dokumentacji zaplanowano na poniedziałek 06 grudnia.

Przejazd przez tunel jeszcze w grudniu

Jak wynika z wydarzeń ostatnich dni, przesłanie jednego z wentylatorów instalacji oddymiającej do producenta opłaciło się. Przekazane do Portugalii urządzenie naprawiono i ponownie przetransportowano do Warszawy. Tym razem, jak mówił bryg. Karol Kierzkowski, cały system przeciwpożarowy zadziałał i nie wykryto żadnych usterek.

Tunel na Ursynowie to jeden z fragmentów Południowej Obwodnicy Warszawy. Dwa odcinki trasy oddano do użytku pod koniec zeszłego roku, co już było znacznym opóźnieniem realizacji inwestycji. Na tunel przyszło warszawianom poczekać trochę dłużej. Ostatnie obietnice mówiły o podróży nim jeszcze tej jesieni.

Budowa trasy S2, będącej częścią Południowej Obwodnicy Warszawa, została dofinansowana ze środków Unii Europejskiej. Przeznaczona z tego źródła kwota to blisko 1,7 miliarda złotych, przekazana w ramach programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.