Święta tuż, tuż! W Warszawie można poczuć je już w wagonie metra

Na dworze coraz zimniej, pojawiają się pierwsze opady śniegu. Świetlne dekoracje rozjaśniają mrok na ulicach miasta. Święta zbliżają się wielkimi krokami. Dzięki firmie Metro Warszawskie podróżujący po stolicy koleją miejską, mogą poczuć ich magię nawet w wagonie pociągu.

Świąteczne składy w grudniu na obu liniach metra

Podobnie jak w ostatnich czterech latach i w tym roku na szynach pojawią się świąteczne pociągi. Przyozdobione kolorowymi lampkami i bożonarodzeniowymi dekoracjami składy pojadą zarówno na pierwszej, jak i drugiej linii podziemnej kolei. Jak mówią przedstawiciele Metra Warszawskiego, inicjatywa ta od początku spotyka się z ogromną radością wśród pasażerów. Aby i w tym roku miło podróżnych zaskoczyć, nie została podana dokładna data uruchomienia specjalnych składów. W sezonie świątecznym poprzedzającym pandemię przystrojone pociągi wyruszyły w podróż 06 grudnia. Być może teraz będzie podobnie.

Moc zimowych atrakcji w mieście

Władze miasta przypominają, że na terenie stolicy uruchomiono dla mieszkańców wiele ciekawych atrakcji. Świetlne ogrody, świąteczny jarmark, lodowiska. Wszystkie zimowe inicjatywy można podziwiać w chłodnych miesiącach podczas spacerów z rodziną i przyjaciółmi. O tym, jak spędzić miłe wieczory w stolicy pisaliśmy też we wcześniejszych artykułach. Gdy zaczną kursować świąteczne wagony metra, świętami będzie można poczuć nawet w drodze do pracy czy szkoły.