Strajk rolników na Mazowszu: Zablokowano niemal 50 dróg, utrudnienia w ruchu

20 marca, w środę, rolnicy zaczęli zapowiedziany strajk generalny. Pierwsze działania protestujących to blokady rund w Jabłonnie, przy granicy warszawskiej, oraz w Nieporęcie, leżącym w powiecie legionowskim. Na terenie Mazowsza zanotowano już blisko 50 takich akcji. W związku z tym, zarówno na obszarze stolicy, jak i całego województwa mazowieckiego, ruch drogowy jest utrudniony.

Strajk generalny rolników trwa nadal. W środę 20 marca, od wczesnych godzin porannych, rozgorzały duże demonstracje. Na chwilę obecną potwierdzono 47 blokad dróg tylko na terytorium województwa mazowieckiego. Część z nich zlokalizowana jest na przedmieściach Warszawy. Informacje o tym przekazano z Komendy Stołecznej Policji, podkreślając, że działania protestujących rozpoczęły się od blokowania ruchu na rondach w Jabłonnie u bram stolicy i w Nieporęcie w powiecie legionowskim.

Policjanci na miejscu informują kierowców o możliwości skorzystania z alternatywnych tras. Zalecamy omijanie miejsc, gdzie protestujący rolnicy zaczęli blokować ruch – na przykład na rondach w Jabłonnie (na granicy z Warszawą, gdzie blokowana jest DK61) oraz w Nieporęcie (gdzie zablokowano skrzyżowanie DW631 z DW633) – taka informacja pojawiła się na platformie X od Komendy Stołecznej Policji.