Stacja Bródno otwarta dla pasażerów – jest komplet pozwoleń

Nowe stacje otwarte dla pasażerów od środy 28 września. Jak zapowiedział prezydent stolicy Rafał Trzaskowski, pierwsze składy z pasażerami przejadą nowym odcinkiem około godziny 13.30.

Ratusz uzyskał pozwolenia

Budowę nowych stacji dla linii metra M2 zakończono w sierpniu. Na trasie kolei pojawiły się platformy Zacisze, Kondratowicza oraz Bródno. Na uruchomienie połączeń przyszło jednak jeszcze trochę poczekać. Zgodnie z wymogami Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego odpowiedzialne za inwestycję Metro Warszawskie zobowiązane było do pozyskania kompletu pozwoleń. Dokumenty te konieczne są nie tylko dla zapewnienia bezpiecznego użytkowania stacji, ale również tuneli i wentylatorni.

Gotowość do otwarcia trasy zgodnie z obowiązującymi przepisami ogłosił dziś w mediach społecznościowych prezydent miasta. Rafał Trzaskowski uruchomienie połączeń ze stacji Bródno, Zacisze i Kondratowicza zapowiedział na wczesne popołudnie 28 września.

Zmiany w komunikacji naziemnej

Jak zapowiedział z kolei rzecznik prasowy Zarządu Transportu Miejskiego Tomasz Kunter, w sobotę 01 października mieszkańcy Warszawy będą musieli stawić czoła kolejnym zmianom w transporcie publicznym. W związku z uruchomieniem nowych stacji metra modyfikacjom i ograniczeniom ulegną inne dostępne do tej pory środki komunikacji miejskiej. Co zdecydowało o reorganizacji?

Kunter zaznaczył, że w wyniku konsultacji społecznych zdecydowano o wprowadzeniu pewnych zmian na trasach linii tramwajowych i autobusowych. Rzecznik podkreślił również, iż podróż wagonami metra to nie tylko wygoda, ale i znacznie krótszy czas spędzony w trasie. Według podawanych przez Zarząd Transportu Miejskiego informacji droga z ulicy Kondratowicza do stacji Świętokrzyska w centrum miasta zajmie w godzinach szczytu jedynie 20 minut.

Jednocześnie zarządzający ZTM zapewniają, iż w przypadku zaobserwowania jakichkolwiek problemów w ustalonym harmonogramie transportu publicznego, wprowadzane będą kolejne zmiany.