Spotkanie młodego programisty z Warszawy z dyrektorem generalnym Apple na konferencji WWDC

Powszechnie znany Tim Cook, pełniący funkcję dyrektora generalnego Apple, miał okazję spotkać się z młodymi zdolnościami w dziedzinie programowania. Szczególnie zapadł mu w pamięć jeden niezwykle utalentowany uczeń z Warszawy, którego postępy zamierza monitorować. Co przyciągnęło uwagę Cooka? Chodzi o świetną grę, zgłoszoną przez młodego adept programowania w ramach konkursu.

Nadchodzi tydzień innowacji i technologicznych nowinek. Już wkrótce rozpocznie się doroczna konferencja Apple – WWDC. Specjaliści są zdania, że tegoroczne wydarzenie będzie najbardziej kluczowe dla korporacji od przynajmniej dziesięciu lat. W trakcie konferencji firma Apple ujawni swoje najnowsze rozwiązania, takie jak iOS 18, nowatorskie funkcje AI oraz Siri 2.0. Konferencja ruszy w poniedziałek, 10 czerwca, a dobiegnie końca w piątek, 14 czerwca. Całość będzie transmitowana na oficjalnym kanale YouTube marki. Jednak to co przyciąga naszą uwagę to fakt, że jednym z uczestników wydarzenia będzie młody programista z Warszawy.

Jak doszło do tego, że znalazł się on na konferencji? Wyjaśniamy – od pewnego czasu Apple wspiera rozwój młodej generacji programistów poprzez organizowanie konkursu Swift Student Challenge. Jest to jedna z licznych inicjatyw, mających na celu wspieranie rozwoju młodych deweloperów, twórców oraz przedsiębiorców. W tym roku, gigant z USA wybrał 50 młodych utalentowanych programistów, którzy dzięki swoim umiejętnościom znaleźli się w gronie laureatów konkursu. Jednym z nich jest Wit Owczarek, uczeń trzeciej klasy Liceum Ogólnokształcącego imienia Tadeusza Rejtana w Warszawie.

Zapoczątkował sesję pompki i znalazł się na czele
Wit Owczarek zgłosił do konkursu grę pod nazwą “Pushaton”, która łączy w niepowtarzalny sposób świat wirtualnej zabawy z aktywnością fizyczną. Kamera rejestruje na bieżąco ruchy gracza, a model deep learning ocenia prawidłowość wykonania ćwiczeń.

W grze 2D opartej na frameworku SpriteKit biegasz przez dżunglę, pokonujesz przeszkody i zdobywasz punkty. Co ją wyróżnia? Sposób interakcji – skoki wymagają od gracza wykonania pompek w rzeczywistości – wyjaśnia Wit