Spacer po Forcie Beniaminów

Warszawa obfituje w wiele niezwykłych zabytków i miejsc. Dla prawdziwych odkrywców główne szlaki mogą szybko stać się nudne i oczywiste. Dzisiaj zapraszamy na wycieczkę po starym Forcie Beniaminów i otaczającej go przyrody. Fort zlokalizowany jest tuż pod Warszawą i bez problemu można dojechać do niego w kilkanaście minut.
 

Fortyfikacje

 
W pobliżu jeziora Parów-Karski znajdują się tereny Fortu Beniaminów, który miał został zbudowany na początku XX wieku. Niestety budowy nigdy nie ukończono, a zakończona część Fortu służyła w późniejszym czasie za obozy jenieckie. Miał on być jednym z 5 fortów chroniących miasto od strony wschodniej. W czasie wojny został częściowo wysadzony przez Rosjan.
 
Zwiedzanie fortu jest możliwe przez cały rok, a eksploracja wewnętrznych pomieszczeń to zadanie dla najodważniejszych spacerowiczów. Jego niewątpliwy urok zachwyci każdego miłośnika eksploracji nieznanych miejsc.
 
W forcie kręcono sceny do filmów Czas Honoru, Czterej Pancerni i Pies oraz Przygody psa Cywila.
 

Dzika przyroda okolic fortu

 
Okolice Fortu obfitują w niezwykłą przyrodę. W sąsiedztwie znajdują się jeziora Parów-Karski oraz Zegrzyńskiego. Wokół nich możemy obserwować bobry oraz skutki ich działalności. Znajduje się tam również spore skupisko mrowisk. Flora w tym miejscu jest wyjątkowo bujna i na pewno zagwarantuje nam niezwykły pełen przygód spacer.
 
Chcąc dojechać do tego miejsca, powinniśmy zaparkować w okolicach Folwarku Różańca lub wsiąść w autobus linii 705. Serdecznie zachęcamy do spacerów i aktywności w tym miejscu.