Sokół Millennium, Świnka Peppa i krzywa wieża w Pizie – największa w Europie wystawa budowli z LEGO do obejrzenia w Galerii Mokotów

Miłośnicy kultowych klocków ściągają do Galerii Mokotów. 7 milionów elementów i ponad 100 makiet. Dwupoziomowa ekspozycja w warszawskim centrum handlowym to największa wystawa budowli z klocków LEGO na terenie Europy.

Wystawa po raz piąty, modele po raz pierwszy

Podczas tegorocznej, piątej już edycji wydarzenia miłośnicy klocków LEGO mają okazję zwiedzić wystawę o powierzchni 2100 metrów kwadratowych. Rozlokowane na dwóch poziomach eksponaty są w Warszawie prezentowane po raz pierwszy.

Wśród modeli zobaczymy między innymi najdłuższą, 55-metrową rekonstrukcję chińskiego muru, wysoką na 2 i pół metra krzywą wieżę oryginalnie zlokalizowaną w Pizie, a także sławna na całym świecie gorę Rushmore, wyobrażającą oblicza prezydentów Stanów Zjednoczonych Ameryki. Największy jednak podziw wzbudza model znanego z serii Star Wars statku Hana Solo, Sokoła Millennium. Eksponat o gigantycznych rozmiarach, wiszący nad ziemią, prezentuje się naprawdę imponująco.

Strefy tematyczne i FunPark

Oprócz przyciągających wzrok i zapierających dech w piersi modeli na odwiedzających czekają także inne niespodzianki. Utworzone strefy tematyczne przenoszą odbiorców w świat ulubionych filmów i seriali. Najmłodsi natomiast mogą cieszyć się towarzystwem ulubionych bajek, takich jak Psi Patrol czy Świnka Peppa.

Na terenie galerii, gdzie odbywa się wystawa, otworzono również FunPark. Tam z kolei każdy chętny może bawić się klockami LEGO. Interesującą propozycją jest także wystawa dodatkowa 3D Trick Gallery, na której prezentowane są interaktywne obrazy. W tej części można wykonać zdjęcia w intrygujących scenografiach, a także, z pomocą specjalnych okularów, przenieść się do trójwymiarowego świata.

Wystawę klocków LEGO w Galerii Mokotów można będzie odwiedzać do 26 czerwca 2022 roku.