Śmiertelne potrącenie na Sadybie – zmarła 82-letnia kobieta

Na Sadybie doszło do wypadku. Potrącona przez samochód osobowy 82-latka zmarła w szpitalu.

Wypadek na osiedlu

Do zdarzenia doszło we wtorek 26 marca przy ulicy Sobieskiego 60. Na osiedlowej drodze wewnętrznej, około godziny 14.45, kierowca samochodu marki Mercedes, wykonując manewr cofania, przejechał po starszej mieszkance osiedla. Kobiecie w pierwszej chwili pomogły osoby postronne, które jeszcze przed przybyciem służb ratowniczych pomogły jej wydostać się spod pojazdu.

Strażacy, którzy pojawili się na osiedlu jako pierwsi, udzielili poszkodowanej pierwszej pomocy. Następnie kobietę w ciężkim stanie przetransportowano do szpitala. Niestety, następnego dnia reprezentująca Komendę Rejonową Policji Warszawa II Iwona Kijowska poinformowała, iż kobieta zmarła.

Kierowca był trzeźwy

Uczestniczący w tragicznym wypadku kierowca Mercedesa to 51-letni mieszkaniec Warszawy. Jak tłumaczył przybyłym na miejsce funkcjonariuszom policji, nie wie, w jaki sposób doszło do zdarzenia. Utrzymywał, że podczas kierowania pojazdem był uważny i skupiony na lusterku. Nie rozumiał też, jak to możliwe, że nie zauważył poruszającej się obok pojazdu pieszej.

Jak informowała Monika Nawrat z Komendy Stołecznej Policji, mężczyzna kierujący pojazdem w chwili zdarzenia był trzeźwy, nie znajdował się pod wpływem żadnych środków odurzających. W przekonaniu służb tragedia była wynikiem nieprawidłowo przeprowadzonego manewru cofania.