Sąd Okręgowy Warszawa-Praga wydał wyrok 25 lat więzienia dla Rajmunda M. za morderstwo Damiana B.

W miniony wtorek Sąd Okręgowy lokalizowany w warszawskiej Pradze, po rozpoznaniu sprawy oskarżonego Rajmunda M. o zamordowanie Damiana B., wymierzył mu karę pozbawienia wolności na okres 25 lat. Zabójstwo miało miejsce w kwietniu 2022 roku w jednym z domów znajdujących się na terenie Ząbek pod Warszawą. Wyrok wydany przez sąd nie jest jeszcze ostateczny i prawomocny.

Minionego czwartku, w budynku Sądu Okręgowego Warszawa-Praga, zakończył się głośny proces sądowy w sprawie morderstwa 31-letniego mężczyzny o imieniu Damian B. Do tragicznego zdarzenia doszło podczas nocy z 26 na 27 kwietnia 2022 roku w prywatnym domu położonym w miejscowości Ząbki, niedaleko stolicy Polski. Zgodnie z ustaleniami sądu, Rajmund M., który wynajmował tam pokój, zaatakował Damiana B. siekierą, uderzając go nią w głowę. Po tym brutalnym czynie, sprawca położył ciężko rannego 31-latka na łóżku i wsadził mu skarpetkę do ust.

Damian B., w wyniku odniesionych obrażeń, nie przeżył. Jego ciało, z widocznymi licznymi ranami głowy, zostało odnalezione przez właściciela budynku.