RUNbertów jubileuszowo – niedziela znów należy do biegaczy

Już jutro przez Rembertów przebiegną uczestnicy kolejnego zorganizowanego w tym roku biegu. Niedzielna impreza odbędzie się w wyjątkowej, jubileuszowej atmosferze.

Rembertów biegnie po raz dziesiąty

W niedzielę 16 października ulicami Rembertowa pobiegną gotowi na wszystko entuzjaści sportu. RUNbertów, bo właśnie o nim mowa, odbędzie się już po raz dziesiąty. Pierwszą liczącą pięć kilometrów prowadzącą ulicami dzielnicy trasę biegacze przebyli w 2013 roku.

Podobnie jak miało to miejsce wcześniej, start i meta zlokalizowane zostaną na terenie Akademii Sztuki Wojennej. Tam również znajdziemy biuro zawodów. Jak mówią organizatorzy, takie umiejscowienie wydarzenia stanowi doskonałą okazję do tego, by nawiązać do wojskowego charakteru, który wyraźnie się w dzielnicy zaznacza.

Pobiegną również młodsi

Start dziesiątej edycji RUNbertowa zaplanowano na godzinę 12.15. Maksymalną liczbę uczestników ustalono na 700 osób. W ramach jutrzejszego wydarzenia odbędą się również Otwarte Akademickie Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza w biegach ulicznych.

Podobnie jak w przypadku wcześniejszych edycji i tym razem obok głównego, pięciokilometrowego biegu wystartuje grono młodszych uczestników. Start młodszych sportowców ustalono na godzinę 10.20. W Mini RUNbertowie udział może wziąć jednocześnie 200 młodych sportowców.

Klasyfikacja i nagrody

Niezależnie od wyniku każdy może czuć dumę, biorąc udział w podobnym wydarzeniu. Nie zmienia to jednak faktu, iż każdy na zajęcie jednej z pierwszych pozycji liczy. A tych, ze względu na wyodrębnienie kilku kategorii, może być kilka.

Klasyfikację open kobiet i mężczyzn reprezentuje oczywiście najliczniejsza grupa. W tym roku poznamy jednak nie tylko najszybszego sportsmena i sportsmenkę. Spośród uczestników wyłoniony zostanie najszybszy mieszkaniec i mieszkanka dzielnicy, a także najszybszy student i pracownik Akademii Sztuki Wojennej.

W ramach klasyfikacji open zdobywcy miejsc na podium otrzymają pakiet na Niepodległą Piątkę. Ta sama nagroda czeka na pozostałych najlepszych w swoich kategoriach biegaczy. Oczywiście żaden z uczestników nie opuści trasy z pustymi rękami. Dla każdego przewidziano pamiątkowy medal.