Rozszerzenie komunikacji miejskiej w stolicy – nowości w trasach i numeracji!

Po ostatnich informacjach przekazanych przez Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie, mieszkańcy stolicy mogą spodziewać się zwiększenia liczby dostępnych linii autobusowych oraz wprowadzenia nowej trasy tramwajowej. Te zmiany obejmują uruchomienie pięciu nowych linii autobusowych oraz jednej dodatkowej trasy tramwajowej. Dochodzi do tego również nietypowy wybór tras i numeracji dla nowych autobusów.

Przedstawiciele warszawskiej administracji podkreślili, że nowo wprowadzone autobusy będą eksploatowane na pięciu specjalnych liniach. Trasy te mają za zadanie zapewnić dogodny transport do cmentarza wojskowego na Powązkach z różnych części Warszawy. W tym celu, utworzono pięć linii: 912, 922, 944, 970 i 980. Autobusy kursujące na linii 912 będą połączone z Cmentarzem Wolskim prowadząc trasę jednokierunkową. Linia 922 będzie miała swoją końcówkę na stacji metra Marymont, natomiast 944 będzie kursowała do Dworca Centralnego. Autobusy linii 970 zawiozą pasażerów do Dworca Wschodniego, a linia 980 ma zapewnić dojazd do centrum miasta, kończąc swoją trasę na pętli Foksal.

Co do godzin kursowania nowych autobusów, to na linii 912 będą one dostępne w godzinach od 17:30 do 20:00. Z kolei autobusy na pozostałych liniach będą kursowały od godziny 14:30 aż do godziny 21:00. Ten plan uruchomienia nowych linii komunikacyjnych jest podyktowany organizacją obchodów 79. rocznicy Powstania Warszawskiego w stolicy.