Rozpoczęcie renowacji zabytkowego pawilonu Cepelia w Warszawie

Poczynając od lutego, zabytkowy budynek Cepelii, położony w strategicznym punkcie stolicy – na skrzyżowaniu Alei Jerozolimskich i ulicy Marszałkowskiej, poddany jest kompleksowemu procesowi renowacji. Opuszczony i niszczejący struktura, która przez lata popadała w coraz gorszy stan techniczny, teraz przechodzi gruntowną transformację. Mieszkańcy Warszawy obserwowali postępujące prace z ciekawością, zastanawiając się nad przeznaczeniem odnowionego budynku. Niedawno ujawniono szczegółowe plany dotyczące przyszłości tego historycznego miejsca.

Działania renowacyjne ruszyły 31 stycznia 2024 roku, kiedy to znakomity pawilon Cepelii został ogołocony ze wszystkich reklam i dużego ekranu LED. Prace budowlane wewnątrz obiektu również zostały już zainicjowane. Struktura została otoczona budowlanym płotem dla bezpieczeństwa, a także umieszczono informacje dotyczące remontu dla publicznej świadomości.

Głównym celem renowacji jest odnowienie dawnego blasku i oryginalnej estetyki tego zabytkowego budynku. Ma to nastąpić poprzez dogłębną renowację, która będzie zgodna z pierwotnym projektem i zachowa charakterystyczne elementy fasady i wnętrza pawilonu Cepelia.