Podsumowanie tragicznego majowego weekendu na drogach Mazowsza przez Policję

Podczas majowego weekendu, rozpoczynającego się 30 kwietnia i kończącego 5 maja, na drogach Mazowsza miało miejsce wiele wypadków drogowych, które zakończyły się śmiercią 5 osób. Przez ten okres policja zarejestrowała kilkadziesiąt kolizji, w których doszło do licznych obrażeń, jak również zdarzyło się wiele przypadków jazdy pod wpływem alkoholu.

Analizując te niepokojące wydarzenia, mazowiecka policja przeprowadziła intensywne kontrole drogowe w okresie od 30 kwietnia do 5 maja, mając na celu zapewnienie bezpieczeństwa dla wszystkich użytkowników dróg podróżujących w tych dniach.

Według informacji udostępnionych przez Komendę Wojewódzką Policji, w ciągu sześciu dni majówki na Mazowszu miało miejsce 33 wypadki drogowe. Łącznie 38 osób zostało rannych i pięć straciło życie. Policjanci raportują również o dużej liczbie kierowców prowadzących pojazdy będąc pod wpływem alkoholu – aż 80 osób zostało zatrzymanych za to przestępstwo.

Jako punkt odniesienia, w porównywalnym okresie w 2023 roku miało miejsce 32 wypadki, które skończyły się obrażeniami 39 osób i śmiercią dwóch. Wówczas policja zdołała powstrzymać 68 kierowców próbujących prowadzić pojazd będąc pod wpływem alkoholu.

Do pierwszego śmiertelnego zdarzenia doszło 30 kwietnia w miejscowości Chrzczanka Folwark w powiecie wyszkowskim. Jak podaje Komenda Wojewódzka Policji w Radomiu, 57-letni kierowca skody z powiatu ostrołęckiego uderzył w drzewo znajdujące się przy drodze około godziny 13:15. Pomimo reanimacji, mężczyzna zmarł na miejscu.

Kolejny tragiczny wypadek miał miejsce tego samego dnia o godzinie 19:53 w Zarębach w powiecie przasnyskim. Kierowca bmw stracił kontrolę nad pojazdem, który wpadł w poślizg, dachował i zatrzymał się w rowie przydrożnym. Na skutek zdarzenia, 19-letni pasażer ze wspomnianego powiatu zginął na miejscu.