Rowery miejskie powróciły do Warszawy

Zgodnie z corocznym rozkładem, rowery miejskie Veturilo powróciły do Warszawy. Wielbiciele rowerów mogą być zaskoczeni, ponieważ spółka udostępniła zupełnie nowe jednoślady, w tym sporo elektrycznych. Zmieniło się również działanie aplikacji, a system wypożyczania rowerów jest elastyczniejszy. Warto podkreślić, że ceny za wypożyczanie rowerów pozostają te same.

Rowery miejskie o 5 kg lżejsze

Veturilo wprowadziło do obiegu zupełnie nowe rowery, które tylko pozornie przypominają starsze wersje. Nowe jednoślady wyposażono w panel słoneczny zasilający moduł GPS. Co więcej, rowery są również o 5 kg lżejsze, co zapewnia zupełnie inne wrażenia podczas jazdy. Usprawniono także proces wypożyczania i zwracania rowerów — stał się on dużo prostszy, a uciążliwe elektrozamki całkowicie zniknęły. W Warszawie można korzystać z około 300 miejsc postojowych Veturilo. Samych rowerów jest znacznie więcej, bo aż 3 tys. sztuk.

Co stało się ze starymi rowerami? Poprzednie modele służyły od 2016 roku. Tysiące wypożyczeń sprawiło, że jednoślady zużyły się i obecnie czekają na utylizację w magazynie spółki.