Remont jednego z najważniejszych rond w Warszawie

W stolicy Polski, Warszawie, podczas zbliżającego się długiego weekendu sierpniowego, ruch na jednym z najbardziej ruchliwych rond będzie tymczasowo wstrzymany. Wszystko to związane jest z planowaną wymianą nawierzchni. W związku z tymi pracami, kierowcy zarówno prywatnych samochodów jak i pojazdów publicznego transportu muszą spodziewać się zmian tras i możliwości objazdów. Co powinni wiedzieć mieszkańcy Warszawy?

Według informacji Zarządu Dróg Miejskich, rondo “Radosława” jest kluczowym punktem dla komunikacji miejskiej w stolicy. To właśnie tędy przebiegają arterie prowadzące do takich dzielnic jak Żoliborz, Bielany, Praga-Północ, Bemowo czy Targówek. Dodatkowo, obok tego miejsca znajduje się jedno z największych centrów handlowych miasta oraz liczne biurowce i punkty usługowe. Teraz przyszedł czas na modernizację tego niezmiernie ważnego dla życia miasta miejsca. Po wielu latach intensywnego użytkowania rondo “Radosława” doczekało się remontu generalnego, który obejmie m.in. wymianę nawierzchni.

Rondo Radosława zostanie zamknięte dla ruchu podczas prac remontowych, które zaplanowano na nadchodzący długi weekend sierpniowy. Start robót planowany jest na piątek 11 sierpnia o godzinie 22:00, natomiast zakończenie – na środę 16 sierpnia o 4:00 rano.

Zarząd Dróg Miejskich informuje także o szczegółach zmian w organizacji ruchu podczas prac: “Jezdnia alei Jana Pawła II w stronę centrum od ulicy Stawki będzie zamknięta dla ruchu. Dla tych, którzy będą poruszać się od placu Grunwaldzkiego wyznaczony zostanie objazd przez ulicę Parysowską. Dodatkowo możliwy będzie skręt w ulicę Parysowską i dojazd do Kłopot. Zmiany te wprowadzone zostaną już na placu Grunwaldzkim. Ulica Popiełuszki będzie dostępna tylko jednym pasem ruchu w stronę ronda, a do alei Jana Pawła II kierowcy będą mogli skręcić z Broniewskiego również jednym pasem.” – informuje ZDM.