Rekrutacja do Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej – 150 miejsc do obsadzenia

Nadwiślański Oddział Straży Granicznej ogłosił, że rusza z procesem rekrutacyjnym. Do dyspozycji chętnych, gotowych do pełnienia służby na straży granic naszego kraju, przygotowano aż 150 wolnych miejsc. Osoby zainteresowane mogą składać swoje dokumenty aplikacyjne w Komendzie NwOSG mieszczącej się w Warszawie, a także w lokalnych placówkach Straży Granicznej znajdujących się w miastach takich jak Łódź, Bydgoszcz, Radom i Nowy Dwór Mazowiecki.

W przedsięwzięciu tym zapoznać można się bliżej z warunkami finansowymi i benefitami, które mogą przysługiwać funkcjonariuszom.

Straż Graniczna w stolicy rozpoczyna rekrutację – oto jej warunki

Ilość dostępnych miejsc dla kandydatów na funkcjonariuszy w Nadwiślańskim Oddziale Straży Granicznej w tym roku wynosi 150. Proces rekrutacyjny już trwa. Zainteresowani kandydaci mogą składać swoje dokumenty aplikacyjne bezpośrednio w Komendzie NwOSG, która mieści się w Warszawie, ale również w placówkach Straży Granicznej w kolejnych miastach – Łodzi, Bydgoszczy, Radomiu i Nowym Dworze Mazowieckim. Takie informacje przekazał NwOGS.

Co do wymogów, które muszą spełnić kandydaci – to przede wszystkim muszą być pełnoletni, nie mogą mieć na swoim koncie żadnych wyroków sądowych, a także muszą posiadać obywatelstwo polskie. Dodatkowo, niewątpliwym atutem będzie posiadanie co najmniej średniego wykształcenia. To są podstawowe warunki, które muszą spełnić wszyscy ci, którzy aspirują do roli funkcjonariusza.