Przywrócenie standardowych rozkładów jazdy i zwiększenie liczby pojazdów komunikacji miejskiej w Warszawie

Począwszy od 4 września, poniedziałku, większość linii komunikacyjnych w stolicy Polski, Warszawie, będzie działała zgodnie ze standardowymi rozkładami jazdy. Zauważalne będzie także zwiększenie liczby pojazdów na drogach – około 200 autobusów i 100 tramwajów więcej w porównaniu do okresu wakacyjnego. Częstotliwość kursowania wszystkich linii tramwajowych powróci do normalnej, przedwakacyjnej. Co więcej, pasażerowie będą mogli korzystać z metra częściej – na linii M1 pociągi będą przyjeżdżać co 2 minuty i 20 sekund, a na linii M2 co 2 minuty i 50 sekund podczas godzin szczytu.

Autobusy linii 211, 331, 414 i 517 będą nadal kursować według obecnych tras, które wprowadzono w czerwcu. Według Zarządu Transportu Publicznego (ZTP), te zmiany tras okazały się skuteczne. Trasy i specjalne rozkłady dla linii 114 oraz 193 zostaną utrzymane do końca wakacji akademickich, a podstawowa częstotliwość kursowania zostanie przywrócona od października. Kursowanie linii 196 na pełnej trasie również zostanie przywrócone, ale na razie tylko w dni robocze. Autobusy linii 401 będą kursować według nowego rozkładu jazdy na skróconej trasie Ursus-Niedźwiadek – Metro Służew aż do października.

Wszystkie linie tramwajowe powrócą do częstotliwości kursowania sprzed wakacji. W zależności od typu linii, tramwaje będą przyjeżdżać na przystanki co 4 minuty podczas godzin szczytu (co 6 minut poza szczytem) lub co 8 minut podczas godzin szczytu (co 12 minut poza szczytem) i co 15 minut podczas weekendów.

Budowa linii tramwajowych do Wilanowa oraz wzdłuż ulicy Kasprzaka na Woli nadal trwa, podobnie jak budowa metra na Bemowie. Od dnia 4 września ruch tramwajów na ulicy Puławskiej oraz na Wólczyńskiej i do pętli Annopol zostanie przywrócony.