Przynieś stare, zabierz nowe. W Warszawie ponownie odbędzie się Wielka Wymiana Książek

Miłośnicy czytelnictwa szykują się na swoje prywatne święto. Na początku grudnia w stolicy ponownie będzie można wymienić się książkami. Ta tradycja, zapoczątkowana przez społeczność osiedla na Bemowie, funkcjonuje w mieście od kilku lat.

Akcja w ramach budżetu obywatelskiego

Jak informują przedstawiciele Bemowskiego Centrum Kultury, cyklicznie odbywające się wydarzenie, to zasługa mieszkańców Osiedla Przyjaźń, którzy nieustannie popierają książkowy projekt. Dzięki zainteresowaniu i chęci odkrywania ciekawostek czytelniczych, co trzy miesiące mieszkańcy stolicy mogą ruszyć na poszukiwania nowych zdobyczy. Mogą także przekazać coś ze swojego księgozbioru w ręce kolejnych moli książkowych.

Gdzie wymienimy się książkami?

Tym razem Wielka Wymiana Książek zawita w Dwóch Jelonkach przy ulicy Powstańców Śląskich 44. Tam w sobotę 04 grudnia 2021 będzie można dzielić swoją pasję z innymi zainteresowanymi czytelnictwem mieszkańcami Warszawy. Kto wie, może ktoś upoluje tam dla siebie mikołajkowy prezent?

Organizatorzy przypominają, że przyjmowane będą tylko książki kompletne i niezniszczone, możliwe do ponownego użytkowania. W myśl tej zasady lektury wydane w kilku tomach należy przynieść w pełnym zestawie. Wymieniamy jedną sztukę za jedną sztukę, jednak maksymalnie można wymienić 10 egzemplarzy książek. Obowiązuje także zasada “ograniczeń wiekowych” – książki wydane przed rokiem 1995 można wymienić na te, które również pojawiły się na rynku przed 1995 rokiem. Roczniki młodsze nie podlegają takiej selekcji.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Ci, którzy posiadają książki na wydanie, mogą też zgłaszać się w Dwóch Jelonkach poza wydarzeniem od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 – 18.00. Te książki, które pozostaną po zakończeniu Wymiany, organizatorzy przekażą do bemowskich bibliotek plenerowych.