Praga-Północ odkryta dla wszystkich. Miasto udostępniło elektroniczny przewodnik po warszawskiej dzielnicy

Ze wszystkich polskich miast Warszawa została najboleśniej doświadczona przez wojnę. Wszelkie budowle na jej terenie zostały zrównane z ziemią. Nieliczne obiekty przetrwały przeprowadzane przez siły niemieckie bombardowania i wystrzały czołgów. Jednak jest jedna dzielnica, która zachowała swój urok sprzed tych tragicznych wydarzeń. Dziś możemy zwiedzać ją z dużo większym zrozumieniem.

Aplikacja dla atrakcyjnego poznawania historii dzielnicy

W listopadzie tego roku miasto uruchomiło specjalny, multimedialny przewodnik, który ma ułatwić odwiedzającym prawy brzeg Wisły poznanie historii miasta. Dwujęzyczna aplikacja Praga odNova to dostęp do opisu trzydziestu najciekawszych punktów na mapie dzielnicy Praga-Północ. Zwiedzanie ułatwi użytkownikom interaktywna mapa.

W ramach przewodnika można zapoznać się z takimi atrakcjami jak na przykład poszukiwanie krasnali. Dla niewtajemniczonych warto wspomnieć, iż krasnalami nazywane są osłony narożników bram, które na Pradze są powszechnym zjawiskiem. Przy użyciu aplikacji odwiedzimy Praski Monopol nie tylko dla Konesera, Praską Galerię Gwiazd oraz praskie safari.

Przechadzka w pełni zorganizowana

Wszelkie zamieszczone w nowym przewodniku atrakcje zostały pogrupowane według tematów. Znajdziemy tu takie działy jak szlak artystyczny, Praga wyznaniowa, praskie fabryki, czy praskie Hollywood. Nie braknie też informacji na temat historii praskich kapliczek, cerkwi, bazyliki i wielu innych interesujących obiektów.

Zdaniem pomysłodawców praskiego przewodnika multimedialnego, Praga odNova to jeden z najlepszych przykładów działalności Warszawskiej Organizacji Turystycznej. To nowoczesna forma przekazu, która ma szansę zainteresować historią miasta większe grono odbiorców.

Z przewodnika Praga odNova można korzystać w formie aplikacji bezpośrednio na telefonie. Jest on także dostępny w formie multimedialnej tablicy, którą zainstalowano w centrum handlowym Galeria Wileńska.