Protesty rolników 9 lutego 2024 roku – ogromne utrudnienia w ruchu drogowym na terenie całego kraju

Pierwszy piątek lutego 2024 roku przyniesie z sobą liczne kłopoty dla kierowców podróżujących po Polsce. Powodem tych niedogodności będą zaplanowane demonstracje rolnicze. Akcje protestacyjne mają swój początek we wprowadzeniu blokad na wszystkich polsko-ukraińskich przejściach granicznych, ale należy przewidywać perturbacje także na szlakach komunikacyjnych w każdym regionie kraju. Na jakich trasach w województwie mazowieckim ruch zostanie sparaliżowany z powodu protestu rolników?

Akcje protestacyjne rolników mają rozpocząć się 9 lutego 2024 o godzinie 10:00, obejmując blokady dróg prowadzących do punktów granicznych z Ukrainą oraz autostrad i innych dróg na terenie całego kraju. Przewiduje się, że te działania potrwają aż do późnych godzin wieczornych. Za organizację działań strajkowych odpowiada Narodowy Związek Zawodowy Solidarność Rolników Indywidualnych, który decyzję o rozpoczęciu protestu podjął 31 stycznia. Głównym powodem niezadowolenia rolników jest import bezcłowy z Ukrainy, import spoza terytorium Unii Europejskiej oraz tzw. Zielony Ład.

W obszarze Warszawy najbardziej skomplikowane sytuacje komunikacyjne czekają mieszkańców powiatów mińskiego i legionowskiego. Lokalne jednostki policyjne wydały już odpowiednie komunikaty do mieszkańców, informując o potencjalnych problemach. Funkcjonariusze podali również informacje na temat tras, które mogą być niedostępne w wyniku protestu.