Poruszający pogrzeb 25-letniej Białorusinki, Lizy, po brutalnym ataku w centralnej części Warszawy

14 marca, na Cmentarzu Północnym w stolicy Polski odbyły się poruszające ceremonie pogrzebowe 25-letniej Lizy, pochodzącej z Białorusi. Ta młoda kobieta straciła życie w wyniku okrutnego gwałtu dokonanego w śródmieściu Warszawy. Rodzeństwo i partner ofiary byli obecni podczas tych wydarzeń, które zdominowały ten smutny czwartkowy dzień.

Sala C na warszawskim Cmentarzu Północnym, znanym również jako cmentarz na Wólce, zaczęła gromadzić żałobników już o godzinie 13. To właśnie tam mieli oni możliwość indywidualnego pożegnania się z Lizą oraz złożenia swoich wspomnień i kondolencji w specjalnej księdze. Główne świętowanie miało miejsce o godzinie 14, kiedy to wyruszył kondukt pogrzebowy.

Valiaryna Kustava, białoruska dziennikarka wspierająca rodzinę nieszczęśliwej dziewczyny, uprzednio przekazała informacje o uczestnikach uroczystości. Wśród nich znaleźli się brat i partner tragicznie zmarłej Lizy. Nie byli jednak jedynymi, którzy przybyli na ten smutny pogrzeb. Tłumy warszawiaków zgromadziły się również, aby uczcić pamięć Lizy.