Polskie Linie Lotnicze LOT uruchamiają nowe połączenie lotnicze między Warszawą a Innsbruckiem

W dniu 29 listopada tego roku, Polskie Linie Lotnicze LOT planują rozpocząć wykonywanie lotów na nowo otwartej trasie między Warszawą a Innsbruckiem. Ta trasa będzie obsługiwana przez narodowego przewoźnika aż do 28 marca 2025 r.

Uruchomienie nowego połączenia do Innsbrucka, stolicy Tyrolu, przez Polskie Linie Lotnicze LOT to ważne wydarzenie w kalendarzu przewoźnika. Planowane jest, że loty na tej trasie będą odbywały się raz na tydzień, co piątek, i to przez cały sezon zimowy.

Samoloty Boeing 737 będą transportować pasażerów na tej trasie. Wylot z Warszawy jest planowany na godzinę 10:25, natomiast powrót z Innsbrucka ma następować w piątkowe popołudnie o godzinie 13:35. Przewidywany czas podróży wynosi około 1,5 godziny.

Prezes zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT, Michał Fijoł, podkreślił, że Innsbruck jest kolejnym kierunkiem, po Taszkencie, Atenach, Oradei i Rijadzie, który przewoźnik wprowadza do swojej siatki połączeń w bieżącym roku. Zdaniem Fijoła, dzięki licznym zamówieniom na nowe maszyny, realizowanym przez LOT w ostatnich miesiącach, przewoźnik ma możliwość uruchamiania nowych tras oraz zwiększania częstotliwości lotów na tych już istniejących. Nowe połączenie do Innsbrucka, miasta będącego centrum sportów zimowych w Austrii, ma sprostać oczekiwaniom pasażerów. Prezes wyraził przekonanie, że trasa ta cieszyć się będzie dużym zainteresowaniem ze strony klientów.