Podejrzany w sprawie o zabójstwo na Bielanach zatrzymany – zarzuty usłyszał znajomy ofiary

Policjanci zatrzymali 48-letniego mieszkańca Warszawy. Mężczyzna podejrzany jest o zabójstwo, do którego doszło przy ulicy Wrzeciono w dzielnicy Bielany pod koniec stycznia tego roku.

Ciało odkryła partnerka ofiary

O odnalezieniu zwłok funkcjonariusze z Komendy Rejonowej Policji Warszawa V dowiedzieli się od kobiety, która była partnerką zmarłego mężczyzny. To ona odkryła ciało ofiary w należącym do denata mieszkaniu. Po przybyciu na miejsce i oględzinach lekarskich potwierdzono zgon mężczyzny. O zaistniałej sytuacji poinformowano biuro prokuratora i natychmiast wszczęto śledztwo.

Podczas przeprowadzonych czynności zabezpieczono miejsce zdarzenia. Jednocześnie przesłuchano mieszkańców bloku w charakterze świadków. Na podstawie kolejnych zeznań wysunięto przypuszczenie, ze związek ze śmiercią mężczyzny mógł mieć jego znajomy. Na podstawie tych podejrzeń doszło do zatrzymania 48-letniego mężczyzny.

Zarzut zabójstwa dla zatrzymanego w sprawie

Jak wynika z nieoficjalnych informacji, śmierć odnalezionego w mieszkaniu mężczyzny była wynikiem pobicia. Po przeprowadzonej analizie zebranych w sprawie dowodów, zatrzymany przez policję 48-latek usłyszał zarzut zabójstwa. Jak się jednak okazuje, to nie jedyne przewinienia mężczyzny, o które go posądzono. Przed sądem odpowie on również za tak zwaną inną czynność seksualną, a także rozpowszechnianie z pomocą portalu społecznościowego filmu prezentującego wizerunek nagiej kobiety.

Na wniosek kierującego sprawą prokuratora wobec oskarżonego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu. Za zarzucane mu czyny podejrzanemu grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.