Pirotechnicy na stacji paliw – podejrzewano obecność ładunku wybuchowego

Podejrzenie podłożenia ładunku wybuchowego na stacji paliw przy ulicy Wolskiej. Na miejscu zjawili się pirotechnicy, policja i straż pożarna.

Akcja służb przy stacji benzynowej na Woli

Późnym wieczorem 30 marca służby zamknęły stację paliw przy ulicy Wolskiej 195. Odcięto również wjazd na samą ulicę, jak i na pobliskich Hubalczyków. Jak się okazało, na terenie obiektu prowadził działania oddział pirotechników. Ich obecność była związana z informacją, jaką około godziny 21.20 otrzymała stołeczna straż pożarna.

Jak relacjonował reprezentujący Komendę Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie Wojciech Kapczyński, skierowane pod adresem służb zgłoszenie mówiło o podejrzeniu obecności ładunku wybuchowego na terenie stacji benzynowej. Z uwagi na ogromne zagrożenie, jakie niosą ze sobą tego typu ładunki, szczególnie w miejscach, w których występują materiały łatwopalne, natychmiast przystąpiono do działania.

Odcięto dojazd do stacji i jej najbliższą okolicę

Na wskazane w zgłoszeniu miejsce skierowano kilka załóg policji, straży pożarnej oraz pirotechników wyposażonych w nowoczesny sprzęt. Na pomoc w poszukiwaniach ruszył także pies tropiący. Jednak to należący do pirotechników robot jako pierwszy podjął trop.

Około godziny 22.00 w jednym z zaparkowanych w pobliżu stacji samochodów, robot zlokalizował podejrzaną torbę. Aby zapewnić maksymalny poziom bezpieczeństwa dla mogących znaleźć się w pobliżu osób, zdecydowano o wstrzymaniu ruchu tramwajowego i zamknięciu ulicy. Następnie robot przeniósł pakunek na pewną odległość od stacji, gdzie sprawdzeniu poddano jej zawartość. Na szczęście nie wykryto niczego, co mogłoby zagrażać bezpieczeństwu okolicy. Normalny ruch przywrócono po zakończeniu akcji, chwilę po godzinie 22.30.