Pieczątki – relikt przeszłości czy niezbędne akcesoria? Jak zamówić pieczątki online?

Pamiętasz pieczątkę z dzieciństwa z postaciami zwierzątek? A czy kojarzysz stemple drewniane, obecne np. na poczcie, które maczało się w poduszce z atramentem? Wbrew pozorom, pieczątki nie stanowią reliktu przeszłości. Pieczątki firmowe czy pieczątki imienne wciąż są używane, choć już nie w każdej firmie. Są jednak zawody, w których jest obowiązek posługiwania się pieczątką. Obecnie na rynku wciąż zakupisz różne rodzaje pieczątek, a także stemple, nawet takie, które mają możliwość umieszczenia na nich logo twojej firmy. Co jednak warto o nich wiedzieć? Jakie są ich rodzaje? Czym dokładnie jest pieczątka? Jaka powinna być i jakie ma zalety? Czy warto kupować online np. tak, jak my oferujemy pieczątki dostępne w naszej ofercie?

pieczątki

Czym właściwie jest pieczątka i co zawiera?

Pieczątka należy do artykułów biurowych o różnorodnej konstrukcji. Oczywiście, dawne automaty samotuszujące, składające się ze stempla i poduszki z tuszem są już właściwie passe, a dziś używa się raczej pieczątek automatycznych. W nich, sam proces odbijania odbywa się mechanicznie wewnątrz obudowy.

Pieczątki używane były kiedyś niemal w każdym biurze, dziś możesz ich używać także w domu. Wciąż, w wielu firmach są spotykane różnego rodzaju pieczątki np. w biurach rachunkowych, kancelariach prawnych, przez przedstawicieli handlowych, lekarzy.

Standardowa, znana nam pieczątka firmowa zawiera zwykle podstawowe dane tj. nazwa firmy z imieniem i nazwiskiem (jeśli występuje), dane adresowe przedsiębiorstwa oraz NIP. Czasem, mogą zawierać także numer telefonu, adres email czy regon. Oczywiście, w zależności od rodzaju pieczątki, znajdą się tam inne dane np. pieczątki tabelaryczne czy dekretacyjne mogą zawierać różnego rodzaju tabele.

Prawo a pieczątki w biurze

W większości przypadków, nie ma prawnego obowiązku posiadania pieczątki w firmie, chociaż w praktyce dość trudno sobie wyobrazić firmę bez niej.

Jednakże są pewne zawody zobligowane prawnie do ich posiadania. Mówimy tu o osobach, które mają praktykę lekarską, branży budowlanej, instruktorach nauki jazdy oraz egzaminatorach. Zwykle są to pieczątki imienne z dodatkowym numerem uprawnień posiadanym przez taką osobę.

Rodzaje pieczątek na rynku

Jeśli jesteś laikiem, najprostszy podział pieczątek, jaki możesz znać to pieczątki z drewna oraz z plastiku. Jednak świat pieczątek jest bardzo zróżnicowany, co można zauważyć zwłaszcza na stronie https://taniestemplowanie.pl/pieczatki-warszawa/

Można zróżnicować pieczątki poprzez ich zastosowanie: firmowe, imienne, bankowe, lekarskie, księgowe, faksymile (czyli pieczątki z kopią odręcznego podpisu). Mamy także podział ze względu na budowę: pieczątki automatyczne, automaty szkieletowe, metalowe, drewniane, kieszonkowe, pieczątki w długopisie, stemple elektroniczne czy suche stemple. Można je też różnicować ze względu na kształt na okrągłe, prostokątne, kwadratowe. Funkcjonuje także podział pieczątek z uwagi na sposób ich wyrabiania jako pieczątki laserowe, pieczątki polimerowe i pieczątki flashowe (pre-ink).

Do popularnych rodzajów pieczątek należą także numeratory czy datowniki.

Najlepsze pieczątki, czyli na co zwracać uwagę?

Pieczątki mimo upływu lat, wciąż cieszą się popularnością. Są akcesorium do zadań specjalnych, niezbędne z niejednej firmie, gdzie trudno byłoby zapewnić prawidłowy obieg dokumentów czy dowolnej faktury. Są łatwe do użytkowania, wygodne. Powinna je cechować niezawodność i powinny być kompaktowe.

Pieczątki mogą być w różnych rozmiarach i zawierać różnorakie wzory, ale na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Jaka jest pieczątka idealna?

Powinna ona mieć solidną, zwartą konstrukcję oraz być trwała, a ponadto jej mechanizm powinien działać płynnie i się nie zacinać. Trwałością powinna się także wykazywać sama poduszka z tuszem. Same tusze powinny być wysokiej jakości, a sam wydruk wysokiej rozdzielczości (przy czym sam kolor tuszu nie ma tu znaczenia).

Warto pamiętać, że wymiana poduszki lub uzupełnianie tuszu powinno być proste, intuicyjne, szybkie i nie brudzące rąk. Kolejnymi atutami idealnej pieczątki są czytelna wkładka z treścią, wygodny mechanizm blokujący, przeźroczysta podstawa.

pieczątki warszawa

Pieczątki współcześnie, czyli skorzystaj z zakupu na stronie online

Przechadzając się po mieście, raczej trudno znaleźć dziś zakład stacjonarny, w którym kupimy same pieczątki. Czasami znajdziemy jakieś pojedyncze egzemplarze w sklepach papierniczych, ale zwykle są to pieczątki uniwersalne. Gdzie zatem można zamówić pieczątkę, jednocześnie mając możliwość wykonania jej na zamówienie?

Coraz bardziej powszechne są pieczątki online dostępne np. w sklepie na stronie https://taniestemplowanie.pl/

W naszym sklepie online w prosty sposób, od ręki, zamówisz pieczątki najwyższej jakości. W naszym asortymencie znajdują się pieczątki firmowe, imienne, tabelaryczne, lekarskie, szkieletowe, datowniki i wiele innych. W asortymencie znajdziesz także różnego rodzaju akcesoria np. gumki.

Nasze atrakcyjne ceny, zachęcają klientów do zakupów w naszym sklepie. Wykonujemy także pieczątki na zamówienie.

W obecnych czasach szkoda tracić czas na żmudne poszukiwania świętego Grala. Zdecydowanie warto skorzystać z zakupu pieczątek online. Zakup jest banalnie prosty! Zachęcamy do zapoznania się z naszymi produktami, przeczytania ich opisów i specyfikacji i doboru idealnej pieczątki, dostosowanej do Państwa potrzeb.