Otwarcie mostu dla pieszych i rowerzystów nad Wisłą w Warszawie zaplanowane na wiosnę 2024 roku

Na wiosnę 2024 roku, mieszkańcy stolicy będą mogli korzystać z nowego mostu dla pieszych i rowerzystów, który połączy dwie strony Warszawy – bulwary nad Wisłą i Pragę. Niedawno, wybudowano ostatni segment tej konstrukcji, co umożliwiło przejście z jednej strony Warszawy na drugą. Jak jednak informuje dyrektor Zarządu Dróg Miejskich, Łukasz Puchalski, obecnie możliwe są jedynie przejścia techniczne. Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce będziemy mogli na własne oczy zobaczyć, jak mieszkańcy stolicy korzystają z tego nowoczesnego mostu.

Most pieszo-rowerowy ma 452 metry długości, a jego lokalizacja przewidziana jest na wysokości ulic Karowej i Stefana Okrzei. Prace nad tą inwestycją prowadzone są od 2022 roku i teraz dobiegają końca.

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się we wtorek, Rafał Trzaskowski – prezydent miasta Warszawy – wyraził radość z powodu połączenia dwóch brzegów Wisły nowym mostem. Wyraził nadzieję, że już w przyszłym roku, na wiosnę, most zostanie oddany do użytku mieszkańcom stolicy. Wyraził również zadowolenie z tempa prac, które pokazują, że tego typu inwestycje można realizować bardzo szybko.