Ostatni dzień jesieni, ostatnia szansa na dotrzymanie słowa – otwarcie tunelu Południowej Obwodnicy Warszawy ma nastąpić w poniedziałek 20 grudnia

Ostatnie obietnice jednak dotrzymane. W poniedziałek 20 grudnia kierowcy przejadą nowym tunelem Południowej Obwodnicy Warszawy. Zgody na otwarcie udzielił już Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego. Teraz oczekujemy na oficjalne pozwolenie wojewody mazowieckiego, Konstantego Radziwiłła.

W poniedziałek w samo południe

Jak wynika z informacji przekazanych przez Ewę Filipowicz, pełniącą funkcję rzecznika wojewody mazowieckiego, oficjalną zgodę na oddanie tunelu POW do użytku wojewoda ogłosi w poniedziałek rano. Choć nie są to oficjalne informacje, to wiadomo, iż tego samego dnia odcinek trasy S2 ma zostać otwarty dla kierowców. Na godzinę 11.30 zaplanowano uroczystości z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego. Udostępnienie przejazdu kierowcom wyznaczono na ten sam dzień w samo południe.

Termin przesunięty, ale dotrzymany

Na odcinek Południowej Obwodnicy Warszawy, zlokalizowany między węzłem Puławska a węzłem Warszawa Wilanów, trzeba było długo czekać. Pierwotnie podawane terminy realizacji całej inwestycji wyznaczano jeszcze na rok poprzedni. Termin 20 grudnia był wskazywany przez ostatnie miesiące jako ostateczny. Drogowcy obiecywali podróż ursynowskich tunelem jeszcze tej jesieni. 20 grudnia jest więc ostatnim dniem, w którym danego słowa można dotrzymać.

Ostatnie weekendowe poprawki

Ostatnie dni przed otwarciem tunelu to już raczej czas zabiegów kosmetycznych. Nad bezpieczeństwem 4,5 kilometrów odcinka trasy S2 stale czuwa system 134 kamer. Ostatnie testy potwierdziły sprawne działanie wszystkich systemów bezpieczeństwa. W ostatnią sobotę drogowcy informowali o ostatnich pracach, które związane były z montażem poziomego i pionowego oznakowania nad tunelem. Jak wynika z ostatnich relacji, jedyne co jeszcze należy zrobić, to usunięcie barierek na wlocie i wylocie tunelu.

O tym, jak przebiegały prace nad odcinkiem trasy S2 pisaliśmy we wcześniejszych artykułach. Zachęcamy do zapoznania się z ich treścią. O tunelu POW można również przeczytać na innych warszawskich portalach.