Ograniczenia w ruchu na Puławskiej związane z budową tramwaju na Wilanów

Prace związane z realizacją projektu tramwajowego na Wilanów, skoncentrowane w obszarze Puławskiej i Placu Unii Lubelskiej, zbliżają się ku końcowi. Oznacza to powrót komunikacji tramwajowej oraz samochodowej na te arterie miejskie w niedalekiej przyszłości. Dodatkowo, w ramach prac budowlanych, tworzone są również rozjazdy na przyszłą trasę prowadzącą na Rakowiecką. Czy jednak cały projekt dotyczący trasy na Wilanów jest już bliski ukończenia?

W rozmowie przeprowadzonej w grudniu poprzedniego roku, wiceprezydent Michał Olszewski potwierdził priorytetowe traktowanie inwestycji prowadzonych w rejonie Puławskiej. Według jego słów, Ratusz zdaje sobie sprawę z problemów komunikacyjnych spowodowanych realizacją projektu i planuje jak najszybsze zakończenie prac w tej lokalizacji. Jak informował nas Michał Wrzosek, rzecznik prasowy firmy Budimex odpowiedzialnej za budowę, prace na ulicy Puławskiej są obecnie najbardziej zaawansowane, a uruchomienie połączenia tramwajowego przez Plac Unii Lubelskiej planowane jest na okres letni 2023 roku. Te deklaracje zostały także potwierdzone przez przedstawicieli Tramwajów Warszawskich.

Maciej Dutkiewicz, rzecznik Tramwajów Warszawskich, zapewnia, że po okresie letnim, we wrześniu, ruch samochodowy i tramwajowy zostanie przywrócony na Puławską. Chociaż precyzyjna data nie jest jeszcze znana, postęp prac sugeruje ich szybkie zakończenie. Przy okazji należy przypomnieć, że oprócz budowy trasy na Wilanów prowadzącej do ulicy Goworka i Spacerowej, powstają także rozjazdy dla przyszłej trasy na Rakowiecką prowadzącej do Al. Niepodległości. Oferty dotyczące tego odcinka są aktualnie analizowane. Jak dodaje Dutkiewicz, decyzja w tej sprawie zostanie ogłoszona w najbliższym czasie.