Obchody Międzynarodowego Dnia Strażaka 2024: Atrakcyjny piknik strażacki dla całej rodziny w Ogrodzie Saskim w Warszawie

W dniu 4 maja 2024 r., z okazji świętowania Międzynarodowego Dnia Strażaka, w Ogrodzie Saskim w Warszawie odbył się pasjonujący piknik strażacki. Wśród wielu atrakcji, które zostały przygotowane z myślą o najmłodszych uczestnikach, znalazły się ciekawe zadania edukacyjne. Miały one na celu pokazanie dzieciom tajników pracy strażaków poprzez różnego rodzaju aktywności. Dzieci mogły między innymi brać udział w pokazie z użyciem namiotu dymowego, który miał na celu naukę odpowiedniego zachowania podczas pożaru.

W ramach pikniku zorganizowano również strażacki tor przeszkód, który umożliwił najmłodszym rozwijanie swojej zwinności. Inną atrakcją była ścianka do wspinaczki, która nie tylko pomogła dzieciom pokonać lęk wysokości, ale również nauczyła je zasad bezpiecznej zabawy oraz sprawności fizycznej. Dodatkowo maluchy miały okazję nauczyć się obsługi sprzętu strażackiego poprzez zabawy z użyciem skrzynek i tarczy ‘SIKAWKĄ’. Wszystkie dzieci, które brały udział w strażackich konkursach i zabawach, otrzymały certyfikat młodego strażaka.

Piknik strażacki w Warszawie pamiętał również o dorosłych gościach. Przygotowano dla nich bogaty program pokazów oraz warsztatów, dzięki którym mogli oni bliżej poznać codzienną pracę strażaków oraz zapoznać się ze sprzętem i pojazdami używanymi podczas akcji ratowniczych. Jednym z punktów programu były pokazy ratownictwa medycznego i chemicznego, gdzie można było zobaczyć strażaków w pełnej akcji. Niewątpliwie dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja psów ratowniczych.

Na terenie pikniku funkcjonowały ponadto liczne stoiska edukacyjne oraz zostały udostępnione karty ratownicze do samochodów. Dodatkowo odwiedzający mieli okazję dowiedzieć się więcej na temat działalności Ochotniczych Straży Pożarnych. Wszystko to dawało szansę na zdobycie wielu cennych informacji dotyczących pracy strażaków oraz bezpieczeństwa.