Nowy przystanek kolejowy Radom Wschodni – kolejny krok w kierunku ułatwienia komunikacji

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. udostępniły najświeższe dane na temat budowy nowego przystanku kolejowego Radom Wschodni, który ma powstać przy skrzyżowaniu ulic Żeromskiego i Lubelskiej w Radomiu. Budowa tego obiektu ma na celu ułatwienie dojazdu do pracy, szkoły, stolicy kraju oraz lotniska. Planowany termin zakończenia inwestycji oraz pierwszego zatrzymania pociągu na tym przystanku przewidziany jest na rok 2025. Szacunkowy koszt tej inwestycji wynosi około 39 milionów złotych.

Przystanek kolejowy Radom Wschodni zostanie zbudowany pod nowo powstałym wiaduktem drogowym na skrzyżowaniu ulic Żeromskiego i Lubelskiej w Radomiu. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., w swoim ostatnim oświadczeniu, informują o sukcesach w realizacji projektu. Na linii kolejowej łączącej Warszawę z Radomiem (lk8) udało się już wybudować nowy filar, który pełni ważną rolę w konstrukcji całego wiaduktu drogowego.

Zgodnie z działaniami miejskimi, wykonawca przystanku kolejowego Radom Wschodni, firma Trakcja S.A., rozpoczęła prace przygotowawcze do budowy peronu. Prace obejmują tymczasowe wejście dla specjalistycznego sprzętu oraz eliminację potencjalnych przeszkód i kolizji. W czerwcu, po zakończeniu budowy pierwszego przęsła wiaduktu, zaplanowane są dalsze prace, takie jak instalacja systemu odwodnienia peronu, a także budowa fundamentów i ścian peronu.