Nowa obwodnica na Mazowszu: Lekka dla Mławy za ponad 180 mln zł

W regionie mazowieckim planowana jest budowa nowej obwodnicy. Właśnie ruszył przetarg ogłoszony przez Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich – instytucję odpowiedzialną za realizację tego projektu. Inwestycja, której przewidywane koszty wynoszą więcej niż 180 milionów złotych, ma na celu głównie zmniejszenie natężenia ruchu wielotonowych pojazdów w śródmieściu. Od dawna oczekiwali na to mieszkańcy okolicznych terenów.

Miasto Mława od dłuższego czasu boryka się z kłopotem zatłoczenia drogowego. Winowajcą jest droga wojewódzka numer 544, która prowadzi przez samo centrum miasta. Każdego dnia setki aut, w tym także ciężarówek, korzystają z tej trasy. Wkrótce jednak około 30 tysięcy mieszkańców może odetchnąć z ulgą. Powód? Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich rozpoczął proces wyboru wykonawcy, który będzie odpowiedzialny za budowę zachodniej obwodnicy Mławy. Nowa droga, na którą czekano od wielu lat, będzie miała długość 8,4 kilometra.

Rozpoczęcie przetargu na budowę obwodnicy Mławy to informacja, która pojawiła się niedawno. Nowa arteria drogowa o długości 8,4 kilometra będzie omijała centrum miasta od zachodu, a jej trasa zakończy się na południu w miejscu, gdzie znajduje się węzeł Mława Południe. Natomiast północny kraniec nowej trasy będzie przebiegać do ulicy Gdyńskiej w Mławie – dowiadujemy się z ogłoszenia opublikowanego na stronie Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.