Niebezpieczny napad na ulicy Chodeckiej – napastnik aresztowany

Po brutalnym ataku na młodą kobietę w okolicach ulicy Chodeckiej, sprawca został tymczasowo umieszczony za kratkami. Został on zatrzymany przez świadków incydentu, którzy zdołali go zatrzymać do momentu przybycia odpowiednio wezwanego patrolu policyjnego. Informacje te przekazała w poniedziałek komisarz Paulina Onyszko, reprezentująca komendę policji z Warszawskiego Białołęki.

Komenda z Targówka otrzymała zgłoszenie o ataku na kobietę w obszarze ulicy Chodeckiej. “Na miejscu znaleźliśmy nie tylko poszkodowaną, ale również świadków, którzy udzielili jej wsparcia. Dzięki nim udało się zatrzymać sprawcę, 26-letniego mężczyznę” – wyjaśniła sytuację kom. Paulina Onyszko.

Atakowana kobieta szczegółowo przedstawiła funkcjonariuszom przebieg zdarzeń. “Z wynikających z jej relacji informacji wynika, że została zaatakowana od tyłu podczas poruszania się wzdłuż budynku, co spowodowało jej upadek na ziemię. Napastnik próbował ją szarpać, jednak ona krzyczała, mocno trzymając przy sobie swoją torebkę i wołając o pomoc” – relacjonowała Onyszko.

Komisarz dodała, że napastnik stał się przerażony na widok innych osób i próbował się oddalić. Na szczęście, świadkowie zdarzenia zdołali go zatrzymać do czasu przyjazdu wezwanego patrolu policyjnego.

26-letni mężczyzna został przetransportowany do komisariatu znajdującego się na ulicy Chodeckiej. Jak później wyszło na jaw, miał on w organizmie prawie promil alkoholu.