Nastolatkowie w XIII Liceum Ogólnokształcącym na Targówku doprowadzili do bójki. Jeden z nich zranił drugiego nożem

W miniony wtorek, atmosfera w jednym z warszawskich liceów na terenie dzielnicy Targówek, nagle stała się napięta. Doszło do agresywnego konfliktu między dwoma uczniami, który w rezultacie zakończył się ranieniem jednego z nich. Chłopiec doznał obrażeń policzka.

Służby mundurowe otrzymały zgłoszenie o incydencie około godziny 14:00. Oficer dyżurny stołecznej policji potwierdził informację o kłótni pomiędzy dwoma uczniami szkoły na Targówku. Z relacji wynikało, że jeden z uczestników konfliktu zadawał ciosy ostrym narzędziem – podkreślił funkcjonariusz.

Na miejsce zdarzenia natychmiast skierowano ekipę medyczną. Pomimo poważności sytuacji, nikogo nie przewieziono do szpitala. Policja nie udostępniła natomiast więcej informacji na temat zdarzenia, komentując jedynie, że trwają czynności wyjaśniające całe zajście.

Zdarzenie miało miejsce w przerwie szkolnej w XIII Liceum Ogólnokształcącym im. płk Leopolda Lisa-Kuli. Uczestnikami konfliktu byli 15-letni chłopcy. W trakcie agresywnej wymiany słów jeden z nich użył kilkunastocentymetrowego noża, którym zranił kolegę w policzek.

Obaj uczniowie byli pierwszoklasistami, jednak uczęszczali do różnych klas. Mieli ze sobą pewne nieporozumienia i ustalili między sobą “rozwiązanie” sporu poprzez rękoczyny w szkolnej toalecie. Konflikt fizyczny eskalował, jeden z chłopców dusił drugiego, ten zaś w odpowiedzi wyjął nóż z kieszeni bluzy i dźgnął nim kolegę w twarz.