Narzędzia stomatologiczne na sprzedaż

Funkcjonariusze z bemowskiego komisariatu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież specjalistycznego sprzętu medycznego. 46-latek miał nielegalnie wejść w posiadanie narzędzi stomatologicznych. Jak ustalono, planował ich sprzedaż w internecie.

Wartościowe instrumenty medyczne na sprzedaż

O zdarzeniu, do którego doszło w ostatnich dniach maja, policja poinformowała kilka dni temu. Jak przedstawiła sytuację reprezentująca komisariat Marta Sulowska, zgłoszenie o skradzionym mieniu wpłynęło od pracowników jednej z bemowskich przychodni.

Z ustaleń pracujących w placówce medycznej wynika, że za zniknięciem narzędzi stał jeden z odwiedzających przychodnię pacjentów. Komisarz Sulowska poinformowała również, że wartość skradzionego sprzętu oszacowano na kwotę przekraczającą 10 tysięcy złotych. Specjalistyczne instrumenty medyczne odnaleziono wystawione na sprzedaż na jednym z portali społecznościowych.

Specjalista w dziedzinie

Po wytypowaniu sprawcy funkcjonariusze skierowali się pod zamieszkiwany przez niego adres. 46-latka zatrzymano w chwili, w której opuszczał dom. Jak przekazała komisarz Sulkowska, w jego ręce znajdowała się wówczas torba, której zawartość stanowiły skradzione akcesoria medyczne. Po sprawdzeniu informacji na temat zatrzymanego ustalono, iż nie była to jego pierwsza kradzież.

Dwa lata wcześniej 46-latka również powiązano z kradzieżami sprzętu i materiałów dentystycznych. Łączną wartość tych przedmiotów oszacowano na blisko 60 tysięcy złotych. Poza instrumentami medycznymi odkryto też ponad 1400 tabletek zawierających substancję psychotropową. Wszystkie przedmioty mężczyzna, podobnie jak tym razem, wystawił na sprzedaż na portalach społecznościowych.

Za popełniony czyn 46-latek usłyszał dwa zarzuty dotyczące kradzieży. Na wniosek prokuratury mężczyznę objęto policyjnym dozorem. Za zarzucane czyny grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności.