Mirbud potwierdza odbudowę spalonej galerii handlowej przy Marywilskiej 44

Spółka Mirbud, będąca właścicielem hali handlowej przy ulicy Marywilskiej 44, udzieliła wstępnych informacji odnośnie przyszłości tej nieruchomości. Zgodnie z wydanym przez firmę oficjalnym oświadczeniem giełdowym nastąpi odbudowa centrum handlowego, które zostało zniszczone w pożarze. Ponadto, spółka gwarantuje, że obiekt był odpowiednio ubezpieczony i aktualnie specjalistyczne służby pracują nad ustaleniem przyczyny tragicznego zdarzenia.

Zarząd spółki Mirbud, który jest notowany na giełdzie, podjął decyzje o rekonstrukcji spalonego centrum handlowego jeszcze w niedzielę, co zostało potwierdzone w oficjalnym komunikacie: „Zarząd Spółki podjął decyzje o odbudowie hal handlowych Centrum Handlowego MARYWILSKA 44”.

Obok deklaracji dotyczącej przyszłej odbudowy, firma poinformowała również publiczność, że nieruchomość była ubezpieczona. Zajmowanie się okolicznościami tego nieszczęśliwego incydentu pozostawiono specjalistycznym służbom. Mirbud zadeklarował, że będzie dostarczał informacje o postępach prac badawczych w swoich oficjalnych raportach. Dodatkowo, koncern podkreślił, że działalność i wyniki finansowe spółki Marywilska 44 nie wpływają w istotny sposób na bieżące operacje Grupy Kapitałowej MIRBUD.

Warte odnotowania jest fakt, że teren, na którym zlokalizowana jest obecnie galeria handlowa, jest własnością miasta Warszawa, natomiast dzierżawcą jest spółka Mirbud. Wobec spekulacji krążących w przestrzeni publicznej, Wiceprezydent miasta Tomasz Bratek zapewnił, że „miasto nigdy nie miało w planach sprzedaży działki przy Marywilskiej 44”.