Szczęśliwiec z Piaseczna zgarnia 7 milionów złotych w lotto

W niedalekim Piasecznie, znajdującym się tuż za granicami Warszawy, miało miejsce wydarzenie, które rozjaśniło weekend jednemu z mieszkańców – to tam padła główna wygrana w Lotto. Szczęście uśmiechnęło się do gracza, który teraz może cieszyć się z nagrody wynoszącej ponad 7 milionów złotych. W Piasecznie jest to już ósmy przypadek wygranej “szóstki”. Niemniej jednak, mimo tak dużej kwoty, nie udało się pobić rekordu miasta z 2010 roku, kiedy to wygrano aż 11 531 328,50 złotych.

11 maja 2024 roku będzie dla szczęśliwca dniem, który na pewno zapadnie na długo w pamięć. Właśnie w sobotę postanowił on skorzystać ze swojego szczęścia i udał się do punktu Lotto przy Sierakowskiego 13/3 w Piasecznie. Tam kupił zakład systemowy na 7 liczb, co automatycznie podwyższyło jego szanse na zdobycie wygranej. Jak się później okazało, ta decyzja była strzałem w dziesiątkę.

Interesujące jest to, że w Piasecznie aż ośmiu graczy miało już okazję doświadczyć radości z trafienia “szóstki” w Lotto. Mimo ogromnej wygranej, która padła w ostatnią sobotę, rekord miasta dotyczący najwyższej wygranej nadal pozostaje niepobity. Jak wspomniano wcześniej, to dokładnie 11 531 328,50 złotych wygranych w 2010 roku.

Warte podkreślenia jest również to, że miniony weekend okazał się pomyślny nie tylko dla mieszkańca Piaseczna. Innym szczęśliwcem był gracz spoza województwa mazowieckiego – w Gdańsku przy ulicy Kołobrzeskiej 32 padła wygrana w Eurojackpot, a nagroda wyniosła aż 3 522 290,50 złotych.