Mieszkanie w Warszawie – jaka lokalizacja jest najlepsza?

Wiele osób poszukuje mieszkania w stolicy. Niektórzy przeprowadzają się tu z najdalszych zakątków Polski, a często i z zagranicy. W końcu możliwości rozwoju są tu nieograniczone, a rynek nieruchomości naprawdę bogaty. Decydując się na kupno mieszkania coraz więcej osób wybiera nieruchomości z rynku wtórnego. Tutaj pojawia się pytanie: jaka lokalizacja jest najlepsza?

Mieszkanie na sprzedaż w Warszawie – poznaj najlepsze lokalizacje

Na pewno warto zdecydować się na mieszkanie na Mokotowie. To lokalizacja blisko centrum miasta, bardzo dobrze skomunikowana z pozostałymi dzielnicami Warszawy. To właśnie tutaj otwarto pierwsze stacje metra w Warszawie w 1995 r. Zatem można tu wybierać ten niezwykle szybki sposób podróżowania. Na Mokotowie znajduje się wiele siedzib firm, ale i instytucji kultury. Liczne parki i ścieżki rowerowe sprawiają, że to idealna lokalizacja dla aktywnych. Oczywiście kupno mieszkania w Warszawie w tej dzielnicy wymaga większego budżetu, ale liczne walory lokalizacji sprawiają, że nieruchomości są warte swojej ceny. Można wybrać jedną z dzielnic sąsiadujących z Mokotowem. Dobrym wyborem może być mieszkanie na Ochocie w Warszawie. Ta historyczna dzielnica ma wiele do zaoferowania swoim mieszkańcom. Jeżeli zależy Ci na wyborze lokalizacji blisko centrum miasta, tętniącej życiem, to na pewno jest nią Ochota, która jest najbardziej zaludnioną dzielnicą stolicy. Jednak jest to dobra lokalizacja nawet dla rodzin z dziećmi. Funkcjonuje tu wiele przedszkoli szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Do ścisłego centrum komunikacją miejską można dostać się stąd w 15 minut. Można tu korzystać z centrów handlowych, czy odpocząć na Polach Mokotowskich, a także innych terenach zielonych. Znajduje się tu również Warszawski Uniwersytet Medyczny czy wydziały Politechniki Warszawskiej, zatem to dobra lokalizacja także dla studentów.

Mieszkanie po remoncie w Warszawie, do remontu a może nowa nieruchomość – jakie są najczęstsze wybory?

Osoby poszukujące mieszkań na rynku wtórnym w Warszawie częściej decydują się na mieszkania po remoncie. Takie rozwiązanie pozwala im się wprowadzić od zaraz, a ceny często też nie są znacznie wyższe niż w przypadku mieszkań do remontu. Jeśli weźmie się jeszcze pod uwagę rosnące ceny materiałów budowlanych, to na pewno lepiej wybrać opcję, która wymaga mniej wysiłku, a często też mniejszych nakładów finansowych. Oczywiście trzeba zawsze zweryfikować czy mieszkanie po remoncie nie ma ukrytych wad, które powodowałyby wzrost kosztów. Warto zatem decydować się na oferty zweryfikowane. Kupno mieszkania z Value Properties to gwarancja, że stan mieszkania jest zgodny z opisem.