Mężczyzna z 3 promilami alkoholu w organizmie zatrzymany za kierownicą. Kilka dni wcześniej stracił prawo jazdy

Informacje przekazane przez świadka, który podróżował tą samą drogą krajową nr 60, doprowadziły do zatrzymania przez ciechanowskich policjantów 58-letniego mężczyzny prowadzącego pojazd marki Ford. Świadek powiadomił służby, że jest za nim jadący kierowca, który prawdopodobnie jest pod wpływem alkoholu. Jak pokazało przeprowadzone badanie, stan trzeźwości zatrzymanego wynosił ponad 3 promile alkoholu we krwi. W trakcie sprawdzania danych osobowych mężczyzny okazało się, że kilka dni wcześniej utracił on uprawnienia do kierowania pojazdami po tym, jak został zatrzymany za jazdę pod wpływem alkoholu. Teraz musi stawić czoła konsekwencjom swoich działań przed sądem.

W piątek rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie, asp. Magda Zarembska, podała informacje o incydencie z poprzedniego dnia. Otrzymali zgłoszenie od osoby podróżującej drogą krajową nr 60, która informowała, że przed nią jedzie kierowca, który prawdopodobnie jest pod wpływem alkoholu. Bezpośrednio po otrzymaniu zgłoszenia na trasę skierowany został patrol funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego.

W ciągu zaledwie pięciu minut od momentu zgłoszenia, w miejscowości Pomorze, patrol zatrzymał forda. Po przeprowadzeniu badania okazało się, że 54-letni kierowca, mieszkaniec powiatu ciechanowskiego, ma ponad trzy promile alkoholu w organizmie – mówiła asp. Zarembska. Jak dodała, sprawdzenie danych osobowych mężczyzny w bazach informatycznych wykazało, że kilka dni wcześniej stracił on uprawnienia do prowadzenia pojazdów za jazdę pod wpływem alkoholu.