Marsz Papieski przeszedł ulicami Warszawy

W niedzielę przed południem mieszkańcy Warszawy oraz innych polskich miast zebrali się na rondzie Dmowskiego, by rozpocząć Narodowy Marsz Papieski. Wydarzenie jest związane z 18 rocznicą śmierci papieża Jana Pawła II. Marsz ma związek także z obroną dobrego imienia papieża Polaka w kontekście ostatnich doniesień.

Liczne grono wiernych zebrało się w centrum Warszawy

Drugiego kwietnia przypada rocznica śmierci papieża Jana Pawła II, w związku z czym organizowane są rozmaite uroczystości. W tym roku z okazji osiemnastej rocznicy śmierci papieża zorganizowano Narodowy Marsz Papieski, który odbył się w Warszawie. W marszu i uroczystej mszy świętej wzięło udział liczne grono wiernych. Procesja wyruszyła spod ronda Dmowskiego, skąd ulicami Marszałkowską i Królewską dotarli pod bazylikę archikatedralną św. Jana Chrzciciela. O 12:30 rozpoczęła się msza, którą odprawił abp senior Józef Michalik.

Osoby uczestniczące w marszu miały ze sobą podobizny z Janem Pawłem II, biało-czerwone i biało-żółte flagi. Niektórzy przynieśli ze sobą także palmy wielkanocne i różańce. Symbolicznym elementem marszu był pojazd papamobile, którym papież przemieszczał się podczas pielgrzymek w Polsce.