Luksusowy apartament przy ulicy Złotej 44 na sprzedaż. Czy to najdroższa nieruchomość w Polsce?

Prestiżowy apartament, który cieszy się mianem najdroższego na terenie całej Polski, ma szansę na nowego właściciela. To luksusowy penthouse położony w warszawskiej Złotej 44. Właścicielem tego niesamowitego mieszkania jest Rafał Zaorski, który nabył go latem 2022 roku, płacąc za niego prawie 23 miliony złotych. Dziś jednak Zaorski ma zamiar pozbyć się własności, a cena, jaką oczekuje, to co najmniej dwa razy tyle, ile zapłacił.

Rafał Zaorski, znany inwestor i “król polskich spekulantów”, stał się posiadaczem apartamentu w wieżowcu Złota 44 w czerwcu 2022 roku. Prawie 23 miliony złotych wydał na przestronne mieszkanie o powierzchni 480 metrów kwadratowych. Mieszkanie zostało urządzone przez renomowane londyńskie studio Woods Bagot. Czy wnętrza wpłyną na wartość apartamentu?

Jeżeli Rafał Zaorski rzeczywiście uda się sprzedać nieruchomość za kwotę 50 milionów złotych, okaże się, że zrobił świetny interes. W czasie zaledwie półtora roku jego zysk wyniósłby ponad 100% inwestycji. To niewiarygodne, jak szybko rosną ceny luksusowych nieruchomości w stolicy Polski. Jeżeli apartament faktycznie zostanie sprzedany za 50 milionów złotych, oznacza to, że cena za metr kwadratowy wynosi ponad 100 tysięcy złotych!

A jak prezentuje się wnętrze mieszkania Zaorskiego? Złota 44 to jeden z pierwszych apartamentowców w Polsce, który ma fasadę wykonaną w technologii Triple Glass Unit. Dzięki temu technologia ta zapewnia utrzymanie ciepła wewnątrz budynku. Dodatkowo specjalna powłoka kontrolująca dostęp promieni słonecznych do wnętrza budynku pozwala na zmniejszenie zużycia energii nawet o 20%, co przekłada się na redukcję emisji dwutlenku węgla do atmosfery.