Lokomotywa uderzyła w pociąg KM. Duże utrudnienia!

Pasażerowie pociągów KM i SKM mają za sobą wyjątkowo ciężki poniedziałek. Wszystko przez niespodziewane zdarzenie, do którego doszło na Dworcu Wschodnim. Manewrująca lokomotywa uderzyła we wjeżdżający na peron pociąg Kolei Mazowieckich. Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale utrudnienia będące następstwem wypadku okazały się bardzo uciążliwe.

Zmiany w kursowaniu pociągów KM i SKM

Nie ustalono jeszcze przyczyn wypadku, do którego doszło na Dworcu Wschodnim w Warszawie. Powołano specjalną komisję, która ustali okoliczności zderzenia lokomotywy z pociągiem Kolei Mazowieckich. Na zdarzenie zareagowano szybko, zmieniając rozkłady jazdy i uruchamiając komunikację zastępczą. Bilety KM były honorowane w pojazdach ZTM i odwrotnie. Mimo to wielu pasażerów mocno odczuło skutki porannego wypadku. Duże opóźnienia i nagłe zmiany w kursowaniu pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich negatywnie odbiły się na pasażerach, mimo że zmiany nastąpiły już po upływie porannych godzin szczytu.

Zima to szczególnie trudny czas pod względem punktualności pociągów. Dodatkowe utrudnienia z pewnością nie są na rękę pasażerom, ale nie wszystkim zdarzeniom można zapobiec.