Letnie Wieczory z Filmem – Początek Największego Kina Plenerowego w Polsce

Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, mieszkańcy stolicy zdecydowali się spędzić sobotni wieczór pod Pałacem Nauki i Kultury, uczestnicząc w inauguracyjnym pokazie filmowym nowego sezonu letniego. Festiwal kina plenerowego o nazwie “LOT Kino Letnie: W Stronę Zachodzącego Słońca”, będący drugą edycją największego wydarzenia tego typu w kraju, rozpoczął się 1 czerwca i potrwa do 7 września. Dzięki niemu, przez całe lato warszawiacy będą mogli korzystać z bezpłatnych seansów filmowych na świeżym powietrzu, w samym sercu miasta.

W każdym tygodniu, w dni wtorkowe, czwartkowe i sobotnie na Placu Defilad pod Pałacem Kultury i Nauki będzie pojawiał się wielki ekran. Na nim prezentowane będą najpopularniejsze filmy ostatnich lat oraz klasyczne produkcje zarówno polskie, jak i zagraniczne. W tym roku organizatorzy przewidzieli aż 43 seanse filmowe na dużym ekranie, który zostanie ustawiony od strony Alei Jerozolimskich.

Sesje filmowe w czerwcu i lipcu rozpoczynają się o godzinie 21:30, natomiast w sierpniu i wrześniu o 20:30, tuż po zachodzie słońca. Wszystkie projekcje są bezpłatne, a w przypadku niekorzystnej pogody, odbędą się one w sali Kinoteki.

W związku z tegoroczną edycją “LOT Kino Letnie: W Stronę Zachodzącego Słońca”, organizatorzy przygotowali bogaty program. Na wielkim ekranie Kinoteki będzie można zobaczyć wiele znanych tytułów filmowych, zarówno najnowszych hitów, jak i kultowych klasyków.