Letnie atrakcje w Zamku Królewskim w Warszawie

Podwoje Zamku Królewskiego są otwarte dla dorosłych i dzieci. Dzisiaj chcielibyśmy polecić warsztaty dla najmłodszych, które pozwolą spędzić czas na kreatywnej zabawie. Sprawdź, co możesz zrobić w Zamku.
 

Zajęcia edukacyjne

 
Przez całe wakacje Zamek organizuje dla dzieci spotkania edukacyjne. W dostosowanej do wieku formie poznają one historię minionych lat. Nie obędzie się bez pokazów i ciekawostek na temat życia codziennego króla i mieszkańców zamku. Na pewno żaden maluch nie wyjdzie stąd znudzony.
 

Świat Rembrandta

 
Wszystkie dzieci będą mogły doskonale bawić się podczas wystawy Świat Rembrandta. Artyści. Mieszczanie. Odkrywcy. 29 lipca oraz 19 sierpnia Zamek zaprasza najmłodszych na zajęcia, podczas których maluchy odkryją świat XVII Holandii i dowiedzą się, co łączy ją z Polską.
 

Wielkie i małe tajemnice Zamku

 
Już 12 sierpnia na małych odkrywców czeka niesamowite wydarzenie. Zamek odkryje przed dziećmi swoje tajemnice. Ukryte przejścia, niezwykłe przedmioty, dawne opowieści i wydarzenia. To wszystko najmłodsi odkryją podczas tej niecodziennej wycieczki.
 

Tajemnice Zamkowych Ogrodów

 
Podczas tego wydarzenia dzieci poznają odpowiedź na pytania, na które rodzice nie znają odpowiedzi. Czeka je mnóstwo zabawy, a także rekreacja na świeżym powietrzu. Wydarzenie odbędzie się 5 sierpnia oraz 26 sierpnia.
 

Koncerty

 
Na Arkadach również nie zabraknie rozrywek dla najmłodszych. W każdą sobotę sierpnia będą się tutaj odbywać koncerty, spektakle teatralne oraz warsztaty. Wydarzenie startuje 7 sierpnia i będzie trwać do końca miesiąca. Będzie więc wesoło i głośno, czyli tak jak dzieci lubią najbardziej.
 

Ścieżka edukacyjna na wystawie

 
Uchwalenie Konstytucji 3 maja była jednym z najbardziej znaczących wydarzeń w Polsce. Mogłoby się wydawać, że dzieci niewiele zrozumieją z tych wydarzeń, jednak to nieprawda. Podczas tego wydarzenia przewodnik w specjalny sposób opowie maluchom o Konstytucji i sali, w której ją uchwalono.
 

Raz, dwa, trzy warszawiakiem jesteś-Ty!

 
To zdecydowanie jedno z najciekawszych wydarzeń na Zamku. Raz, dwa, trzy warszawiakiem jesteś-Ty! To gra terenowa, która pozwala poznać fascynujące sekrety terenów zamkowych. Niezwykłe zagadki i łamigłówki wciągom nie tylko najmłodszych.