Krytyczny przejazd rowerowy przez stolicę

Przyszedł czas na kolejną rowerową Masa Krytyczną, która wypełni ulice Warszawy. W piątkowy wieczór, dokładnie 22 września, entuzjaści dwóch kółek czterokrotnie zagoszczą na rondzie Dmowskiego. Wydarzenie to nie ograniczy się jedynie do Śródmieścia – rowerzyści zawitają też na Pragę-Południe, Żoliborz i Ochotę. Prawdopodobne jest, że na trasie przejazdu tymczasowo zostanie zawieszony ruch drogowy.

Masa Krytyczna, znana również jako rowerowa manifestacja, przemierzy ulice stolicy. Ciekawostką jest fakt, że głównym punktem przejazdu będzie rondo Dmowskiego, które odwiedzą nawet cztery razy. Całe wydarzenie rozpocznie się na placu Zamkowym.

Z placu Zamkowego, o godzinie zaplanowanej na 19:00, cykliści ruszą w podróż po prawie 23-kilometrowej trasie. Trasa obejmować będzie ulice Miodową i Senatorską aż do placu Teatralnego. Następnie rowerzyści pokonają ulicę Senatorską, skierują się na plac Bankowy, potem ulicami Andersa i Mickiewicza dojdą do placu Wilsona, aby ponownie udać się ulicą Mickiewicza i Andersa na plac Bankowy. Później, ulicą Marszałkowską dotrą do ronda Dmowskiego – po raz pierwszy w tym dniu.

Następnie rowerzyści pojawią się na Alejach Jerozolimskich, przejadą przez rondo Czterdziestolatka, do placu Starynkiewicza, znowu znajdą się na Alejach Jerozolimskich i przejadą przez rondo Czterdziestolatka, aby powrócić na rondo Dmowskiego. Dalej trasa prowadzi Marszałkowską, najpierw jedną stroną a po zawróceniu drugą stroną placu Konstytucji, skąd kierują się z powrotem na rondo Dmowskiego. Ostatecznie przez Aleje Jerozolimskie dotrą do ronda de Gaulle’a, przeprawią się mostem i aleją Poniatowskiego dojdą do końcowego punktu – ronda Waszyngtona.