Koniec roku bez stresu dla zwierzaków – Sylwestrowy Zwierzęcy Patrol wyruszy na ulice Warszawy

Nie tylko zabawa, ale i odpowiedzialność. W czasie sylwestrowych spotkań nie zapominajmy o tych, których wystrzały fajerwerków mogą wystraszyć. W ostatnią noc tego roku na ulicach stolicy służbę będzie pełnił Sylwestrowy Zwierzęcy Patrol.

Pomoc dla czworonogów w sylwestrową noc

Sylwestrowy Zwierzęcy Patrol to inicjatywa Specjalistycznej Jednostki Ratownictwa Weterynaryjnego. Dzięki podjętej przez jej członków akcji, czworonogi z całej Warszawy i jej okolic, mogą liczyć na pomoc w tym niezwykle trudnym i stresującym dla nich czasie.

Zwierzęta mają bardzo wyczulony słuch. Nic zatem dziwnego, że takie odgłosy jak wystrzały fajerwerków i huk petard mogą wzbudzać w nich lęk. W reakcji obronnej zwierzę najczęściej będzie szukać schronienia w jakimś ciemnym kącie lub zerwie się do ucieczki w dowolnym kierunku. Niestety w tym czasie także zwierzęta ulegają różnego rodzaju wypadkom. Zadaniem Sylwestrowego Zwierzęcego Patrolu jest w każdej takiej sytuacji udzielenie pomocy właścicielom pupili.

Jak wezwać pomoc dla zwierzaka?

Dla tych, którzy będą potrzebowali pomocy Sylwestrowego Zwierzęcego Patrolu, pracownicy Specjalistycznej Jednostki Ratownictwa Weterynaryjnego służą pomocą przez całą sylwestrową noc. Zaginięcie czworonoga można będzie zgłosić pod numerem telefonu 666 333 525. Do akcji przyłączają się również przedstawiciele Eko-Patrolu Straży Miejskiej, których można zawiadamiać o zdarzeniu pod numerem 986.

Podczas zgłaszania zdarzenia należy pamiętać, iż tak samo, jak podczas interwencji pod standardowy numer alarmowy, konieczne jest podanie swoich danych osobowych w celu ułatwienia kontaktu ze strony patrolu. Ważne jest także podanie jak największej liczby informacji na temat przebiegu zdarzenia, lokalizacji i, oczywiście, opisu poszukiwanego zwierzaka.

Specjalistyczna Jednostka Ratownictwa Weterynaryjnego zaapelowała także do mieszkańców o odpowiedzialne korzystanie z oferowanej pomocy. Jak podkreślają jego przedstawiciele, każde niepotrzebne wezwanie, będące na przykład żartem, może skutkować nieudzieleniem pomocy zwierzakowi, które rzeczywiście tej pomocy potrzebuje.